Utworzono: 2017-03-18

Zewnętrzne windy dla niepełnosprawnych

Wraz ze zmianą pory roku z zimowej na wiosenną każdy z czas czuje większą potrzebę aby pobyć na podwórku - na świeżym powietrzu. Dotyczy to szczególnie osób mających trudności ze swobodnym poruszaniem się. Osoby te częściej niż inni skazane są na przebywanie w zamkniętych mieszkaniach. Do takich właśnie czytelników kierujemy niniejszy tekst.

Zewnętrzna winda dla niepełnosprawnych jest tańsza i bardziej dostępna niż Ci się wydaje!

Zewnętrzne windy dla niepełnosprawnych Jeżeli jesteś osobą mającą trudności z samodzielnym poruszaniem się lub znasz taką osobę i chcesz jej pomóc to zapewne już nieraz rozważałeś temat zniwelowania istniejącej bariery architektonicznej w Twoim domu i/lub firmie. Znanym stwierdzeniem jest, że to na pewno musi być drogie albo, że muszę poczynić odpowiednie przygotowania od strony budowlanej, aby móc taką windę zainstalować.
Otóż to nie musi być do końca prawdą. Bardzo często urządzeniem, które w pełni załatwia nasze potrzeby w zakresie likwidacji barier architektonicznych jest tzw. winda krzesełkowa, która oprócz tego, że jest uniwersalna i po prostu tania, to nie wymaga żadnych przygotowań do jej instalacji.

Zewnętrzna winda krzesełkowa

Zewnętrzna winda krzesełkowaWinda krzesełkowa nazywana także krzesłem dźwigowym to świetne rozwiązanie dla ludzi szukających szybkiego i relatywnie taniego sposobu na likwidację bariery architektonicznej - szczególnie w warunkach domowych. Mało kto wie, że krzesełka schodowe mogą być także używane na zewnątrz budynków. Co więcej, windy krzesełkowe na szynie prostej można nabyć w wersji z rynku wtórnego - jak to niektórzy mówią "przechodzone".
Kupując używaną windę krzesełkową, np. model Acorn Superglide otrzymujemy nowiutkie siedzisko w zestawie oraz 12-miesięczną gwarancją w standardzie. W zestawie znajduje się także pokrowiec, który zabezpiecza urządzenie przed takimi czynnikami jak wilgoć, deszcz czy śnieg.
Bardzo często, częściej niż Ci się wydaje okazuje się, że winda krzesełkowa jest w jak największym stopniu wystarczająca, aby móc w sposób bezpieczny i prosty przetransportować po schodach osobę mającą trudności z poruszaniem się.

Krzesełko schodowe może przewieźć w sposób bezpieczny o komfortowy jedną osobę o wadze do 130 kg. Siedziska w windach krzesełkowych zewnętrznych są odporne na warunki atmosferyczne, jednak przy okazji są bardzo miłe w dotyku i dosyć obszerne. Niemalże standardem jest, że przy siedzisku krzesła dźwigowego jest pas bezpieczeństwa, który jeszcze bardziej zwiększa bezpieczeństwo pasażera.

Pięć najważniejszych informacji na temat windy krzesełkowej Acorn

Winda krzesełkowa Acorn Jeżeli chodzi o windy krzesełkowe na szynie prostej w wersji używanej to jedynym modelem wartym rozważenia jest krzesełko schodowe Acorn. To krzesło przyschodowe jest bardzo proste w obsłudze, a jednocześnie bardzo odporne na różnego rodzaju usterki. Jego klasyczny wygląd i neutralne kolory świetnie wpasują się do każdego wnętrza. Ale co najważniejsze koszty zakupu tej windy krzesełkowej są naprawdę bardzo niskie. Poniżej w kilku punktach wymieniamy dlaczego tak sądzimy.

  1. Używana winda krzesełkowa Acorn jest dostarczana z nowym siedziskiem
  2. Wersja zewnętrzna tego krzesła dźwigowego ma uszczelnioną obudowę oraz pokrowiec
  3. Po montażu krzesła dla niepełnosprawnych otrzymujesz roczną gwarancję
  4. Winda schodowa tego rodzaju jest najtańszym i najszybszym sposobem na zniwelowanie bariery architektonicznej
  5. Montaż krzesła przyschodowego nie wymaga żadnych wcześniejszych prac budowlanych

Windy Schodowe Warszawa Bardzo często można znaleźć różnego rodzaju promocje na używane krzesełka schodowe - polecamy np. tę stronę http://www.windy-schodowe.pl/promocje/ - dzięki takim promocjom warunki zakupu windy schodowej są jeszcze bardziej korzystne. Firma Windy Schodowe w ramach swojej Wiosennej Promocji na używane krzesełka schodowe oferuje bardzo dużą obniżkę ceny standardowej, ale dodatkowo kupujący otrzymuje dwuletnią gwarancję.
Jeżeli powyższy tekst Cię zainteresował i chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej na temat krzesełek schodowych to zapraszamy do lektury innych artykułów znajdujących się na naszej stronie lub do kontaktu telefonicznego lub emailowego z nami.

Na poniższym filmie prezentujemy działanie zewnętrznej windy krzesełkowej dla osób niepełnosprawnych.


 

ciekawostki

Jak zrobić windę z krzesełka schodowego?

Krzesełko schodowe powstało z myślą o likwidowaniu barier architektonicznych, z którymi mierzą się osoby niepełnosprawne i w podeszłym wieku. ...

zobacz więcej
Krzesełka schodowe do transportu osób po schodach

Schody stanowią barierę architektoniczną, która często uniemożliwia osobom niepełnosprawnym samodzielne poruszanie się po domu. ...

zobacz więcej
Odbiór techniczny windy schodowej

Zgodnie z polskim i europejskim prawem urządzenia do transportu osób, w szczególności osób niepełnosprawnych podlegają pod tzw. "pełny dozór techniczny." ...

zobacz więcej

zobacz wszystkie