Utworzono: 2016-03-09

Wypożyczenie schodołaza używanego

Opieka nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi często może powodować spore wydatki finansowe. Zakup leków, wizyty u lekarza czy rehabilitacja przyczyniają się do tworzenia pustki w naszych portfelach. Do tego dochodzi często zakup sprzętu do niwelowania barier architektonicznych, czyli krzesełka schodowe, platformy pionowe i ukośne lub schodołazy.

Koszt takich urządzeń jest duży, w szczególności mam tutaj na myśli platformy schodowe do transportu osób niepełnosprawnych. Ceny krzesełek schodowych, w szczególności używanych są już dużo niższe. Podobnie rzecz się ma z używanymi schodołazami, które można już kupić za kwotę 3 tys zł.
Co jednak zrobić w przypadku kiedy i taka suma jest dla nas za duża lub kiedy jesteśmy w sytuacji, że schodołaza potrzebujemy tylko na kilka tygodni?

Otóż w takim przypadku najlepiej jest wypożyczyć schodołaz. Będzie to z pewnością tańsze, niż kupno nowego lub używanego schodołaza.
Wypożyczalnię schodołazów z pewnością da się łatwo znaleźć w internecie, a jeżeli będzie z tym problem to mogę z całą odpowiedzialnością polecić miejsce gdzie można wypożyczyć schodołazy używane. Osobom mieszkającym w Warszawie lub w pobliżu Nowego Dworu Mazowieckiego polecam wypożyczalnię schodołazów właśnie w tej miejscowości, zajmuje się tym Grzegorz Krzemiński, numer telefonu: +48 606 248 022.

Udając się do wypożyczalni schodołazów można przede wszystkim poznać różne modele tych urządzeń, ich parametry techniczne oraz ograniczenia - jest to bardzo ważne przy wyborze transportera schodowego.
Poza tym osoba na miejscu na pewno przeszkoli nas z zakresu prawidłowego użytkowania schodołazu - obsługa niby jest prosta, aczkolwiek wymaga pewnej wiedzy - warto o tym pomyśleć, ponieważ schodołazem będziemy wozili bliskie nam osoby i nie chcemy, aby wydarzył się jakiś wypadek.

Jeżeli chcemy wypożyczyć schodołaz na bardzo długi okres czasu, to wówczas chyba lepszym rozwiązaniem będzie kupno takiego urządzenia. Niekiedy można ustalić z taką firmą, że najpierw wypożyczymy urządzenie, wypróbujemy i jeżeli spełni ono nasze oczekiwania to wówczas je zakupimy. W takich wypadkach kwota jaką płacimy za wypożyczenie schodołaza jest odejmowana od ceny zakupu.
Schodołazy używane można kupić lub wypożyczyć w dwóch wersjach: gąsienicowy i kroczący. Schodołazy kroczące są zawsze dostarczane w komplecie z wózkiem inwalidzkim lub specjalnym krzesełkiem na kołach - osoba w sklepie lub wypożyczalni powinna umieć nam doradzić, jakie urządzenie będzie dla nas najlepsze.

Poniżej przedstawiamy filmik pokazujący schodołaz kroczący S-MAX

 

ciekawostki

Jak pokonać schody z wózkiem inwalidzkim - cena windy dla niepełnosprawnych

Osoby w pełni sprawne nawet nie zdają sobie sprawy z tego jak wiele schodów pokonują codziennie. Kilka stopni w pracy lub szkole, dwa stopnie schodów do sklepu spożywczego lub nawet ze ...

zobacz więcej
Zewnętrzne windy dla niepełnosprawnych

Jeżeli jesteś osobą mającą trudności z samodzielnym poruszaniem się lub znasz taką osobę i chcesz jej pomóc to zapewne już nieraz rozważałeś temat zniwelowania istniejącej barier ...

zobacz więcej
Krzesło dźwigowe Acorn Superglide 130

Windy przyschodowe są to urządzenia wykorzystywane do przemieszczania osób niepełnosprawnych i starszych wzdłuż schodów. Dosyć często korzystają z tych urządzeń (krzesełek dźwigowy ...

zobacz więcej

zobacz wszystkie