Utworzono: 2016-03-09

Wypożyczenie schodołaza używanego

Opieka nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi często może powodować spore wydatki finansowe. Zakup leków, wizyty u lekarza czy rehabilitacja przyczyniają się do tworzenia pustki w naszych portfelach. Do tego dochodzi często zakup sprzętu do niwelowania barier architektonicznych, czyli krzesełka schodowe, platformy pionowe i ukośne lub schodołazy.

Koszt takich urządzeń jest duży, w szczególności mam tutaj na myśli platformy schodowe do transportu osób niepełnosprawnych. Ceny krzesełek schodowych, w szczególności używanych są już dużo niższe. Podobnie rzecz się ma z używanymi schodołazami, które można już kupić za kwotę 3 tys zł.
Co jednak zrobić w przypadku kiedy i taka suma jest dla nas za duża lub kiedy jesteśmy w sytuacji, że schodołaza potrzebujemy tylko na kilka tygodni?

Otóż w takim przypadku najlepiej jest wypożyczyć schodołaz. Będzie to z pewnością tańsze, niż kupno nowego lub używanego schodołaza.
Wypożyczalnię schodołazów z pewnością da się łatwo znaleźć w internecie, a jeżeli będzie z tym problem to mogę z całą odpowiedzialnością polecić miejsce gdzie można wypożyczyć schodołazy używane. Osobom mieszkającym w Warszawie lub w pobliżu Nowego Dworu Mazowieckiego polecam wypożyczalnię schodołazów właśnie w tej miejscowości, zajmuje się tym Grzegorz Krzemiński, numer telefonu: +48 606 248 022.

Udając się do wypożyczalni schodołazów można przede wszystkim poznać różne modele tych urządzeń, ich parametry techniczne oraz ograniczenia - jest to bardzo ważne przy wyborze transportera schodowego.
Poza tym osoba na miejscu na pewno przeszkoli nas z zakresu prawidłowego użytkowania schodołazu - obsługa niby jest prosta, aczkolwiek wymaga pewnej wiedzy - warto o tym pomyśleć, ponieważ schodołazem będziemy wozili bliskie nam osoby i nie chcemy, aby wydarzył się jakiś wypadek.

Jeżeli chcemy wypożyczyć schodołaz na bardzo długi okres czasu, to wówczas chyba lepszym rozwiązaniem będzie kupno takiego urządzenia. Niekiedy można ustalić z taką firmą, że najpierw wypożyczymy urządzenie, wypróbujemy i jeżeli spełni ono nasze oczekiwania to wówczas je zakupimy. W takich wypadkach kwota jaką płacimy za wypożyczenie schodołaza jest odejmowana od ceny zakupu.
Schodołazy używane można kupić lub wypożyczyć w dwóch wersjach: gąsienicowy i kroczący. Schodołazy kroczące są zawsze dostarczane w komplecie z wózkiem inwalidzkim lub specjalnym krzesełkiem na kołach - osoba w sklepie lub wypożyczalni powinna umieć nam doradzić, jakie urządzenie będzie dla nas najlepsze.

Poniżej przedstawiamy filmik pokazujący schodołaz kroczący S-MAX

 

ciekawostki

Jak zrobić windę z krzesełka schodowego?

Krzesełko schodowe powstało z myślą o likwidowaniu barier architektonicznych, z którymi mierzą się osoby niepełnosprawne i w podeszłym wieku. ...

zobacz więcej
Krzesełka schodowe do transportu osób po schodach

Schody stanowią barierę architektoniczną, która często uniemożliwia osobom niepełnosprawnym samodzielne poruszanie się po domu. ...

zobacz więcej
Odbiór techniczny windy schodowej

Zgodnie z polskim i europejskim prawem urządzenia do transportu osób, w szczególności osób niepełnosprawnych podlegają pod tzw. "pełny dozór techniczny." ...

zobacz więcej

zobacz wszystkie