Utworzono: 2016-03-09

Windy dla niepełnosprawnych - filmy

W obecnych czasach, dzięki rozwojowi technik informatycznych możemy dowiedzieć się więcej i w krótszym czasie. Prawie wszystko możemy obejrzeć na komputerze, bez konieczności ruszania się z domu.
Jest to szczególnie przydatne osobom, które mają problemy z wychodzeniem z mieszkania - mam tutaj na myśli osoby starsze i niepełnosprawne.

Windy dla niepełnosprawnych - filmy Jak działa winda schodowa? Co to w ogóle jest to krzesełko schodowe? Jak może pomóc mi w pokonywaniu schodów platforma schodowa?
Zapewne takie pytania zadają sobie osoby starsze i niepełnosprawne, które wcześniej osobiście nie zetknęły się z urządzeniami do transportu osób mających trudności z poruszaniem się. Kiedyś można było zobaczyć takie urządzenia w bankach lub nowoczesnych urzędach państwowych albo biurowcach. Obecnie wystarczy komputer i dostęp do internetu, aby móc dokładnie obejrzeć na własne oczy windy dla osób niepełnosprawnych.
W niniejszym artykule przedstawiamy filmy udostępnione w internecie przez firmę Windy Schodowe. Oferta tej firmy dźwigowej z Warszawy zawiera szeroką gamę wind dla osób starszych i niepełnosprawnych poczynając od krzesełek schodowych, poprzez różnego rodzaju platformy przyschodowe a na podnośnikach pionowych kończąc.

Poniżej widzicie okno z filmem, a obok przewijaną listę filmów, na których możecie zobaczyć różnego rodzaju windy dla niepełnosprawnych podczas działania.
Aby wybrać inny film, z innym rodzajem windy schodowej wystarczy kliknąć w ikonę tego filmu na pasku przewijania z prawej strony głównego okienka z filmem. Jeżeli chcecie obejrzeć dany film w większej rozdzielczości, to proszę kliknijcie na ikonę (napis) YouTube, która jest na dole filmu pod paskiem przewijania.
Wszystkie filmy wraz z pełnym opisem można zobaczyć na kanale filmowym firmy Windy Schodowe w serwisie Youtube - serdecznie polecamy.

Jeżeli macie jakieś własne sugestie odnośnie tematyki filmów lub coś, szczególnie dla was istotnego nie jest widoczne na oglądanym filmie, to dajcie znać proszę - zawsze jesteśmy otwarci na sygnały od naszych czytelników. Postaramy się wówczas o nowy, lepszy i bardziej czytelny materiał wideo, który pokaże dokładniej szczegóły działania lub obsługi wind dla osób starszych i niepełnosprawnych.

]]>
 

ciekawostki

Jak zrobić windę z krzesełka schodowego?

Krzesełko schodowe powstało z myślą o likwidowaniu barier architektonicznych, z którymi mierzą się osoby niepełnosprawne i w podeszłym wieku. ...

zobacz więcej
Krzesełka schodowe do transportu osób po schodach

Schody stanowią barierę architektoniczną, która często uniemożliwia osobom niepełnosprawnym samodzielne poruszanie się po domu. ...

zobacz więcej
Odbiór techniczny windy schodowej

Zgodnie z polskim i europejskim prawem urządzenia do transportu osób, w szczególności osób niepełnosprawnych podlegają pod tzw. "pełny dozór techniczny." ...

zobacz więcej

zobacz wszystkie