Utworzono: 2016-03-09

Windy dla niepełnosprawnych - filmy

W obecnych czasach, dzięki rozwojowi technik informatycznych możemy dowiedzieć się więcej i w krótszym czasie. Prawie wszystko możemy obejrzeć na komputerze, bez konieczności ruszania się z domu.
Jest to szczególnie przydatne osobom, które mają problemy z wychodzeniem z mieszkania - mam tutaj na myśli osoby starsze i niepełnosprawne.

Windy dla niepełnosprawnych - filmy Jak działa winda schodowa? Co to w ogóle jest to krzesełko schodowe? Jak może pomóc mi w pokonywaniu schodów platforma schodowa?
Zapewne takie pytania zadają sobie osoby starsze i niepełnosprawne, które wcześniej osobiście nie zetknęły się z urządzeniami do transportu osób mających trudności z poruszaniem się. Kiedyś można było zobaczyć takie urządzenia w bankach lub nowoczesnych urzędach państwowych albo biurowcach. Obecnie wystarczy komputer i dostęp do internetu, aby móc dokładnie obejrzeć na własne oczy windy dla osób niepełnosprawnych.
W niniejszym artykule przedstawiamy filmy udostępnione w internecie przez firmę Windy Schodowe. Oferta tej firmy dźwigowej z Warszawy zawiera szeroką gamę wind dla osób starszych i niepełnosprawnych poczynając od krzesełek schodowych, poprzez różnego rodzaju platformy przyschodowe a na podnośnikach pionowych kończąc.

Poniżej widzicie okno z filmem, a obok przewijaną listę filmów, na których możecie zobaczyć różnego rodzaju windy dla niepełnosprawnych podczas działania.
Aby wybrać inny film, z innym rodzajem windy schodowej wystarczy kliknąć w ikonę tego filmu na pasku przewijania z prawej strony głównego okienka z filmem. Jeżeli chcecie obejrzeć dany film w większej rozdzielczości, to proszę kliknijcie na ikonę (napis) YouTube, która jest na dole filmu pod paskiem przewijania.
Wszystkie filmy wraz z pełnym opisem można zobaczyć na kanale filmowym firmy Windy Schodowe w serwisie Youtube - serdecznie polecamy.

Jeżeli macie jakieś własne sugestie odnośnie tematyki filmów lub coś, szczególnie dla was istotnego nie jest widoczne na oglądanym filmie, to dajcie znać proszę - zawsze jesteśmy otwarci na sygnały od naszych czytelników. Postaramy się wówczas o nowy, lepszy i bardziej czytelny materiał wideo, który pokaże dokładniej szczegóły działania lub obsługi wind dla osób starszych i niepełnosprawnych.

]]>
 

ciekawostki

Krzesełka schodowe do transportu osób po schodach

Schody stanowią barierę architektoniczną, która często uniemożliwia osobom niepełnosprawnym samodzielne poruszanie się po domu." ...

zobacz więcej
Odbiór techniczny windy schodowej

Zgodnie z polskim i europejskim prawem urządzenia do transportu osób, w szczególności osób niepełnosprawnych podlegają pod tzw. "pełny dozór techniczny." ...

zobacz więcej
Jak pokonać schody z wózkiem inwalidzkim - cena windy dla niepełnosprawnych

Osoby w pełni sprawne nawet nie zdają sobie sprawy z tego jak wiele schodów pokonują codziennie. Kilka stopni w pracy lub szkole, dwa stopnie schodów do sklepu spożywczego lub nawet ze ...

zobacz więcej

zobacz wszystkie