Utworzono: 2017-01-25

Winda krzesełkowa Acorn dla niepełnosprawnych

Winda krzesełkowa daje przede wszystkim wolność. Pozwala ona na bycie niezależnym. Możesz w dowolnym momencie zjechać z piętra na dół w swoim domu, aby wyjść na podwórko bądź taras. W każdej chwili możesz bezpiecznie dostać się na górę do swojej sypialni bądź łazienki.
Krzesełko schodowe zainstalowane na schodach w końcu pozwala Ci być wolnym i w pełni korzystać z życia.

Acorn Superglide - najpopularniejsza winda na schody

Winda krzesełkowa Acorn dla niepełnosprawnych Krzesełko schodowe Acorn, model Superglide 120 i 130 to najpopularniejsze windy schodowe na świecie. Każdego dnia są instalowane setki, a może i tysiące tego rodzaju urządzeń na całym świecie.
Winda schodowa Acorn jest urządzeniem przeznaczonym do bezpiecznego i prostego transportu osób mających trudności z chodzeniem. Ten model krzesełka schodowego jest bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze, przy okazji będąc windą bardzo niezawodną i solidną w swojej konstrukcji.

Budowa krzesełka schodowego Acorn

Krzesełko schodowe zbudowane jest z 3 głównych elementów: szyny jezdnej, wagonika jezdnego oraz siedziska. Te wszystkie 3 części stanowią razem bardzo funkcjonalną windę przeznaczoną dla osób starszych oraz niepełnosprawnych.
Szyna jezdna nazywana często torem jezdnym jest wykonana z aluminium - w większości krzesełek schodowych na szynie prostej tor jezdny jest aluminiowy - na temat rodzajów szyn jezdnych krzesełka schodowych i spraw z tym związanych z pewnością napiszemy jeszcze jakiś tekst na naszej stronie. Szyna jezdna instalowana jest standardowo do stopni schodów.
Wagonik jezdny, czyli napęd jest to w sumie najważniejszy podzespół. Zawiera ona silnik elektryczny, który jest zasilany z akumulatorów. Zawiera całą masę czujników bezpieczeństwa, a także całą elektronikę, czyli system sterowania silnikiem, obsługę pilotów zdalnego sterowania i inne.
Siedzisko w krzesełku schodowym Acorn jest jednym z najwygodniejszych wśród krzesełek schodowych. Jest ono dosyć szerokie, a dodatkowo oferuje możliwość powiększenia rozstawu podłokietników, które mogą byś podnoszone i opuszczane. Ten model windy schodowej jako jeden z niewielu posiada przyciski sterujące jazdą na obydwu podłokietnikach - osoba mająca trudności z poruszaniem jedną ręką może bez problemu sterować krzesełkiem schodowym drugą ręką. Siedzisko posiada także pas bezpieczeństwa.

Zasada działania windy krzesełkowej

Każde krzesełko schodowe, w tym model Acorn Superglide posiada na górnym przystanku możliwość obrotu siedziska. Osoba podczas jazdy jedzie bokiem w kierunku jazdy; na górze krzesełko zatrzymuje się nad ostatnim stopniem schodów, i to właśnie dzięki obracanemu siedzisku można bezpiecznie wsiąść i zsiąść z krzesełka.
Na dole krzesełko schodowe musi zjechać przed schody - to znaczy, ze w zależności od kąta nachylenia schodów oraz tego jak równe są wszystkie stopnie schodów krzesełko będzie zajmowało na dole od 55 do 65 cm.
Jeżeli na dole jest korytarz, bądź drzwi lub inna przeszkoda to można zainstalować tzw. szynę jezdną z zawiasem - dzięki takiemu rozwiązaniu dolny kawałek szyny jezdnej może być podniesiony do góry.
Krzesełko schodowe do swojej poprawnej pracy wymaga gniazdka. W gniazdko to wpinana jest ładowarka, która doładowuje akumulatory znajdujące się w wagoniku jezdnym. Doładowanie tych akumulatorów odbywa się wówczas kiedy krzesełko stacjonuje na tzw. punkcie ładowania.

Winda dla niepełnosprawnych model Acorn Superglide jest z pewnością jednym z lepszych tego rodzaju urządzeń. Oferuje duży komfort pracy, niską awaryjność a jednocześnie ładnie komponuje się z wnętrzem domu.

 

ciekawostki

Jak zrobić windę z krzesełka schodowego?

Krzesełko schodowe powstało z myślą o likwidowaniu barier architektonicznych, z którymi mierzą się osoby niepełnosprawne i w podeszłym wieku. ...

zobacz więcej
Krzesełka schodowe do transportu osób po schodach

Schody stanowią barierę architektoniczną, która często uniemożliwia osobom niepełnosprawnym samodzielne poruszanie się po domu. ...

zobacz więcej
Odbiór techniczny windy schodowej

Zgodnie z polskim i europejskim prawem urządzenia do transportu osób, w szczególności osób niepełnosprawnych podlegają pod tzw. "pełny dozór techniczny." ...

zobacz więcej

zobacz wszystkie