Utworzono: 2016-03-09

Winda dla niepełnosprawnych - pliki DWG, projekty

Projekt windy dla osób niepełnosprawnych może być przydatny w każdym momencie - nieważne, czy jesteś architektem i projektujesz windę w banku, szpitalu lub innym obiekcie publicznym czy też jesteś osobą prywatną, która chce zamontować platformę schodową lub krzesełko dźwigowe dla własnych potrzeb w domu lub bloku. W każdym przypadku może być przydatny projekt (rysunek techniczny) windy lub platformy schodowej - na jego podstawie możemy stwierdzić, czy dane urządzenie spełni nasze wymagania oraz czy zmieści się na naszej klatce schodowej.

Winda dla niepełnosprawnych - pliki DWG, projekty Jeżeli trafiłeś na tę stronę to zapewne szukasz plików z danymi technicznymi lub plików z projektami (dwg) odnośnie wind dla osób niepełnosprawnych.
Dysponujemy takimi danymi, udostępniamy je poniżej - zapraszamy do pobierania plików dwg z projektami wind schodowych służących do transportu osób starszych i niepełnosprawnych. Zajmujemy się zarówno projektowaniem tego rodzaju urządzeń - możemy na życzenie dostarczyć projekt wykonawczy platformy ukośnej poruszającej się na szynie prostej lub krzywoliniowej lub podnośnika pionowego albo krzesełka schodowego. Ponadto również instalujemy tego rodzaju urządzenia oraz organizujemy odbiory techniczne wind.
Każde z tych urządzeń działa nieco inaczej i powinno być stosowane w nieco innych sytuacjach. Również każda z tych wind ma inne wymagania techniczne odnośnie montażu i sposoby użytkowania oraz konserwacji.

Krzesełka schodowe

Typowa winda schodowa, nazywana także krzesełkiem schodowym to najprostsze urządzenie, pozwalające na transport osoby pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami. Krzesełka schodowe to także najtańsze urządzenia dźwigowe - można je spotkać w wersji używanej.
Poniżej udostępniamy listę plików (włącznie z projektami DWG) do pobrania dla krzesełek schodowych na szynie prostej Acorn (w wersji nowej i używanej) i dla krzesełek schodowych na szynie krzywoliniowej Otolift.

Platformy schodowe

Platforma schodowa to nieco większy od krzesełka schodowego rodzaj windy przeznaczonej do transportu osób starszych i niepełnosprawnych. Platforma schodowa pozwala na transport osoby wraz z wózekim inwalidzkim. Platformy schodowe mogą poruszać się po torze jezdnym prostym lub krzywoliniowym, który ma stały lub zmienny kąt nachylenia - ten tor jezdny może być mocowany do ściany nośnej lub do słupków, które są kotwione do stopni schodów. Platformy schodowe mogą mieć wiele rozmiarów podestu jezdnego oraz dużą ilość innych opcji - to powoduje, że potrafimy dobrać odpowiednie urządzenia dla każdego naszego klienta.

Poniżej wrzucamy także film pokazujący jeden z naszych ostatnich projektów - Platforma schodowa Logic Extrema na szynie prostej - montaż do ściany, 3 rampy najazdowe z powodu bardzo małej ilości miejsca przed schodami.

 

ciekawostki

Jak zrobić windę z krzesełka schodowego?

Krzesełko schodowe powstało z myślą o likwidowaniu barier architektonicznych, z którymi mierzą się osoby niepełnosprawne i w podeszłym wieku. ...

zobacz więcej
Krzesełka schodowe do transportu osób po schodach

Schody stanowią barierę architektoniczną, która często uniemożliwia osobom niepełnosprawnym samodzielne poruszanie się po domu. ...

zobacz więcej
Odbiór techniczny windy schodowej

Zgodnie z polskim i europejskim prawem urządzenia do transportu osób, w szczególności osób niepełnosprawnych podlegają pod tzw. "pełny dozór techniczny." ...

zobacz więcej

zobacz wszystkie