Utworzono: 2016-03-09

Używane schodołazy Warszawa

Schodołazy kroczące lub gąsienicowe, szczególnie w wersji używanej mogą stanowić alternatywę dla innych urządzeń służących do transportu osób starszych lub niepełnosprawnych. Firma Windy Schodowe z Warszawy oferuje możliwość wypożyczenia lub zakupu używanego schodołaza na bardzo atrakcyjnych warunkach cenowych.

Używane schodołazy Warszawa Na łamach niniejszego serwisu internetowego wielokrotnie opisywaliśmy krzesełka schodowe, jako idealne urządzenia do transportu osób starszych i niepełnosprawnych. Nasze rozmowy z klientami, którzy już mają te urządzenia zainstalowane u siebie w domu potwierdzają, że używane krzesełka schodowe świetnie sprawdzają się w roli małych wind domowych.
Są jednak sytuacje, w których czasami warto rozważyć inny rodzaj urządzenia, którym będziemy transportować osobą mającą trudności z poruszaniem się - mam tutaj na myśli schodołaz.

Schodołazy są to urządzenia, którymi można wwozić i zwozić po schodach osoby mające trudności z ich pokonywaniem o własnych siłach. Generalnie rozróżniamy schodołazy gąsienicowe oraz kroczące - zarówno jedna jak i druga grupa grupa posiadają wady i zalety - zawsze warto porozmawiać o wyborze optymalnego urządzenia z osobą, która się zajmuje schodołazami na co-dzień.
Na terenie Warszawy oraz okolic taką osobą jest Grzegorz Krzemiński z firmy Windy Schodowe - wszystkich zainteresowanych zakupem lub wypożyczeniem tego sprzętu odsyłam pod jego numer telefonu +48 606 248 022. Całą masę informacji dotyczącą schodołazów w tym używanych - warunków ich zakupu lub wypożyczenia, a także zdjęcia i filmy można znaleźć na stronie poświęconej schodołazom - polecamy »».

Ogólnie rzecz ujmując (jak zwykle są wyjątki od tych reguł) schodołazy, w szczególności kroczące sprawdzają się świetnie w sytuacji, kiedy nie chcemy na stałe na schodach instalować windy schodowej. Jeżeli pewną część roku spędzamy w mieście w drugą część na działce na Mazurach lub w górach i w obydwu tych miejscach chcemy mieć możliwość transportu osoby po schodach to również powinniśmy pomyśleć nad zakupem schodołaza.

Dosyć popularną formą pozwalającą na użytkowanie tego urządzenia jest wypożyczenie schodołaza - jeżeli wiemy, że potrzebujemy go na tydzień lub miesiąc, jeżeli chcemy tylko wypróbować urządzenie to warto wówczas rozważyć wypożyczenie używanego schodołaza - pozwoli to nam dosyć tanim kosztem przetestować to urządzenie oraz sprawdzić je w faktycznych warunkach domowych.

Bardzo ważne jest, aby zawsze mieć pewność, że kupujemy lub wypożyczamy schodołaz sprawny technicznie - w końcu to urządzenie ma transportować osobę. Firma Windy Schodowe zawsze dostarcza schodołazy z całym kompletem dokumentacji technicznej - w tym certyfikatem, instrukcją obsługi oraz pisemną gwarancją. Bardzo często przeprowadzamy także szkolenie z obsługi tego urządzenia.

Poniżej prezentujemy film pokazujący jak wygląda oraz jak działa używany schodołaz kroczący - model Sherpa.

 

ciekawostki

Jak zrobić windę z krzesełka schodowego?

Krzesełko schodowe powstało z myślą o likwidowaniu barier architektonicznych, z którymi mierzą się osoby niepełnosprawne i w podeszłym wieku. ...

zobacz więcej
Krzesełka schodowe do transportu osób po schodach

Schody stanowią barierę architektoniczną, która często uniemożliwia osobom niepełnosprawnym samodzielne poruszanie się po domu. ...

zobacz więcej
Odbiór techniczny windy schodowej

Zgodnie z polskim i europejskim prawem urządzenia do transportu osób, w szczególności osób niepełnosprawnych podlegają pod tzw. "pełny dozór techniczny." ...

zobacz więcej

zobacz wszystkie