Utworzono: 2016-03-31

Używane krzesełko schodowe Acorn

Krzesełka schodowe są coraz bardziej popularne w Polsce. Pomimo, że świadomość osób starszych i niepełnosprawnych odnośnie tego rodzaju urządzeń jest z każdym rokiem większa, to jednak barierą nadal jest cena krzesełka schodowego. W artykule tym zwracamy uwagę czytelnika na używane krzesełka schodowe, wśród których największą grupę stanowią krzesła przyschodowe angielskiej firmy Acorn.
Firma Acorn jest najstarszą w Europie organizacją produkującą krzesełka schodowe. Posiada ona w swojej ofercie zarówno krzesełka schodowe na szynie prostej jak i na szynie krzywoliniowej. Również jako jedyna firma oferuje swoim dealerom używane krzesełka schodowe, które są po bardzo gruntownym przeglądzie i dzięki temu mogą nadal przez wiele lat służyć osobom mającym trudności z chodzeniem.

Używane krzesełka schodowe to świetna alternatywa dla urządzeń fabrycznie nowych. Z reguły ta winda schodowa dostarczana jest w komplecie z fabrycznie nowym siedziskiem oraz akumulatorami. Firma Windy Schodowe po montażu daje na ten fotelik schodowy roczną gwarancję z możliwością przedłużenia jej na 24 miesiące.
Te wszystkie rzeczy powodują, że zakup używanego krzesełka schodowego Acorn jest przede wszystkim możliwy dla większej grupy odbiorców, a co ważniejsze klient otrzymuje produkt w pełni wartościowy.

Cena krzesełka schodowego zależy od kilku czynników, gdzie najważniejszy z nich to długość toru jezdnego, po którym porusza się urządzenie. Standardowo krzesełka schodowe w wersji używanej są dostarczane z szyną (profilem aluminiowym z przykręconą stalową zębatką) o długości około 4 metrów. Oczywiście jeżeli jest taka konieczność to tor jezdny można skrócić lub wydłużyć (maksymalnie do 7-8 metrów).
Ogólna cena na używane krzesełko schodowe z nowym siedziskiem, nowymi akumulatorami i roczną gwarancją to około 5500 zł.

Bardzo często możliwa jest instalacja dwóch krzesełek na szynie prostej zamiast jednego krzesełka krzywolinowego - warto o tym wiedzieć chociażby z tej racji, iż ceny krzesełek schodowych na torze krzywoliniowym są naprawdę spore - mowa tutaj o kwotach w granicach 20 tysięcy złotych.
Więcej informacji o zastępieniu krzesła krzywoliniowego dwoma krzesełkami na szynie prostej przedstawiono w artykule mówiącym o elektrycznych krzesełkach schodowych.

Więcej informacji odnośnie działania tego urządzenia, jego wyglądu i innych cech można się dowiedzieć oglądając poniższych film pokazujący używane krzesło schodowe podczas działania.

 

ciekawostki

Jak zrobić windę z krzesełka schodowego?

Krzesełko schodowe powstało z myślą o likwidowaniu barier architektonicznych, z którymi mierzą się osoby niepełnosprawne i w podeszłym wieku. ...

zobacz więcej
Krzesełka schodowe do transportu osób po schodach

Schody stanowią barierę architektoniczną, która często uniemożliwia osobom niepełnosprawnym samodzielne poruszanie się po domu. ...

zobacz więcej
Odbiór techniczny windy schodowej

Zgodnie z polskim i europejskim prawem urządzenia do transportu osób, w szczególności osób niepełnosprawnych podlegają pod tzw. "pełny dozór techniczny." ...

zobacz więcej

zobacz wszystkie