Utworzono: 2016-03-31

Używane krzesełko schodowe Acorn

Krzesełka schodowe są coraz bardziej popularne w Polsce. Pomimo, że świadomość osób starszych i niepełnosprawnych odnośnie tego rodzaju urządzeń jest z każdym rokiem większa, to jednak barierą nadal jest cena krzesełka schodowego. W artykule tym zwracamy uwagę czytelnika na używane krzesełka schodowe, wśród których największą grupę stanowią krzesła przyschodowe angielskiej firmy Acorn.
Firma Acorn jest najstarszą w Europie organizacją produkującą krzesełka schodowe. Posiada ona w swojej ofercie zarówno krzesełka schodowe na szynie prostej jak i na szynie krzywoliniowej. Również jako jedyna firma oferuje swoim dealerom używane krzesełka schodowe, które są po bardzo gruntownym przeglądzie i dzięki temu mogą nadal przez wiele lat służyć osobom mającym trudności z chodzeniem.

Używane krzesełka schodowe to świetna alternatywa dla urządzeń fabrycznie nowych. Z reguły ta winda schodowa dostarczana jest w komplecie z fabrycznie nowym siedziskiem oraz akumulatorami. Firma Windy Schodowe po montażu daje na ten fotelik schodowy roczną gwarancję z możliwością przedłużenia jej na 24 miesiące.
Te wszystkie rzeczy powodują, że zakup używanego krzesełka schodowego Acorn jest przede wszystkim możliwy dla większej grupy odbiorców, a co ważniejsze klient otrzymuje produkt w pełni wartościowy.

Cena krzesełka schodowego zależy od kilku czynników, gdzie najważniejszy z nich to długość toru jezdnego, po którym porusza się urządzenie. Standardowo krzesełka schodowe w wersji używanej są dostarczane z szyną (profilem aluminiowym z przykręconą stalową zębatką) o długości około 4 metrów. Oczywiście jeżeli jest taka konieczność to tor jezdny można skrócić lub wydłużyć (maksymalnie do 7-8 metrów).
Ogólna cena na używane krzesełko schodowe z nowym siedziskiem, nowymi akumulatorami i roczną gwarancją to około 5500 zł.

Bardzo często możliwa jest instalacja dwóch krzesełek na szynie prostej zamiast jednego krzesełka krzywolinowego - warto o tym wiedzieć chociażby z tej racji, iż ceny krzesełek schodowych na torze krzywoliniowym są naprawdę spore - mowa tutaj o kwotach w granicach 20 tysięcy złotych.
Więcej informacji o zastępieniu krzesła krzywoliniowego dwoma krzesełkami na szynie prostej przedstawiono w artykule mówiącym o elektrycznych krzesełkach schodowych.

Więcej informacji odnośnie działania tego urządzenia, jego wyglądu i innych cech można się dowiedzieć oglądając poniższych film pokazujący używane krzesło schodowe podczas działania.

 

ciekawostki

Jak pokonać schody z wózkiem inwalidzkim - cena windy dla niepełnosprawnych

Osoby w pełni sprawne nawet nie zdają sobie sprawy z tego jak wiele schodów pokonują codziennie. Kilka stopni w pracy lub szkole, dwa stopnie schodów do sklepu spożywczego lub nawet ze ...

zobacz więcej
Zewnętrzne windy dla niepełnosprawnych

Jeżeli jesteś osobą mającą trudności z samodzielnym poruszaniem się lub znasz taką osobę i chcesz jej pomóc to zapewne już nieraz rozważałeś temat zniwelowania istniejącej barier ...

zobacz więcej
Krzesło dźwigowe Acorn Superglide 130

Windy przyschodowe są to urządzenia wykorzystywane do przemieszczania osób niepełnosprawnych i starszych wzdłuż schodów. Dosyć często korzystają z tych urządzeń (krzesełek dźwigowy ...

zobacz więcej

zobacz wszystkie