Utworzono: 2016-03-09

Tanie windy schodowe - jak szybko i skutecznie niwelować bariery architektoniczne na zewnątrz budynków

Często na zewnątrz budynków mamy schody prowadzące do wejścia do domu lub na taras. Ze względu na to, iż schody te są zazwyczaj proste można szybko i tanio zlikwidować barierę architektoniczną za pomocą używanego krzesełka schodowego na szynie prostej.

Krzesełko schodowe na taras - wersja zewnętrzna na torze prostym Wiosna, ach to Ty! - w końcu, po zimie, doczekaliśmy się upragnionej wiosny. Temperatura sięga ponad 10 stopni, czujemy powiew wiosennej świeżości. Cały świat budzi się do życia. Roślinność zaczyna kwitnąć, drzewa pokrywają się liśćmi, a w ogrodzie widać pierwsze kolorowe kwiaty – aż chce się żyć i spędzać czas na łonie natury. Ci z nas, którzy posiadają własne ogrody z chęcią łapaliby pierwsze promienie słońca właśnie tam, jednak nie dla każdego jest to tak proste, jakby się mogło wydawać ... - z poziomu naszego mieszkania do tego pięknego ogrodu niekiedy prowadzi kilka lub kilkanaście stopni schodów, które dla wielu osób mogą się okazać barierą nie do pokonania.

Na pierwszy rzut oka cóż może być trudnego w wyjściu do własnego ogrodu? Otóż nic, ale pod warunkiem, że jest się osobą sprawną, młodą i zdrową.
Jednak dla części z nas nie jest to już takie proste - mam tu na myśli osoby starsze i niepełnosprawne. Oczywiście istnieje półśrodek jakim jest podziwianie ogrodu z werandy, ale czy to to samo? Pomyślcie jak wielką radość można sprawić bliskim - którzy do tej pory musieli cieszyć się przyrodą z odległości – umożliwiając im przedostanie się do własnego ogrodu i niwelując barierę architektoniczną?

A rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste – zamontowanie krzesełka schodowego. Ze względu na to, iż schody na zewnątrz budynków są zazwyczaj proste można to zrobić w wersji najtańszej i najszybszej za pomocą używanego krzesełka schodowego. Dzięki takiemu urządzeniu osoba starsza, bądź niepełnosprawna bez żadnej pomocy będzie mogła samodzielnie udać się do ogrodu i pokonać schody. Sądzę, że ich radość z delektowania się otaczającą przyrodą jest bezcenna, a ze względu na to, iż mamy dopiero początek wiosny przed nimi wiele miesięcy bezkresnych chwil w ogrodzie do czasu kolejnej zimy...chyba, że Wasi bliscy uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu również w zimie!

Oprócz krzesełka schodowego warto wziąć pod uwagę także schodołaz, który również pozwala na szybkie i tanie przetransportowanie osoby starszej po schodach - szczególnie gorąco możemy polecić wypożyczalnię schodołazów w Warszawie - zawsze przed zakupem warto wypróbować sprzęt i przekonać się, czy spełni on nasze wymagania.

Poniżej przedstawiamy film pokazujący krzesełko schodowe na torze prostym zamontowane na zewnątrz budynku

 

ciekawostki

Jak zrobić windę z krzesełka schodowego?

Krzesełko schodowe powstało z myślą o likwidowaniu barier architektonicznych, z którymi mierzą się osoby niepełnosprawne i w podeszłym wieku. ...

zobacz więcej
Krzesełka schodowe do transportu osób po schodach

Schody stanowią barierę architektoniczną, która często uniemożliwia osobom niepełnosprawnym samodzielne poruszanie się po domu. ...

zobacz więcej
Odbiór techniczny windy schodowej

Zgodnie z polskim i europejskim prawem urządzenia do transportu osób, w szczególności osób niepełnosprawnych podlegają pod tzw. "pełny dozór techniczny." ...

zobacz więcej

zobacz wszystkie