Utworzono: 2016-03-09

Tanie platformy schodowe dla osób niepełnosprawnych

Platforma schodowa, zwana również platformą ukośną lub platformą przyschodową jest urządzeniem, które jest zazwyczaj instalowane w ciągu biegu schodowego (nad schodami) i pozwala na przewiezienie osoby znajdującej się na wózku inwalidzkim..

Tanie platformy schodowe dla osób niepełnosprawnych Platformy schodowe są to urządzenie znacznie większe niż krzesełka schodowe - wymagają znacznie szerszych schodów - w zależności od modelu od 90 cm do 110 cm oraz co najmniej 130-140 cm na dole przed schodami. Tor jezdny platformy może być mocowany do ściany - musi to być gruba, nośna ściana albo na specjalnych słupkach. Mocowanie i wytrzymałość ściany lub słupków powinna być duża - sama platforma schodowa waży ok. 100 kg i ma z reguły udźwig od 225 kg do nawet 300 kg.
Przed schodami na dole platforma schodowa musi zjechać przed schody - w zależności od rozmiaru platformy oraz kąta nachylenia schodów urządzenia te potrzebują od 135 do nawet 180 cm wolnego miejsca na dole, przed pierwszym stopniem schodów. Na górze schodów platforma podjeżdża w ten sposób, że podest windy jest zatrzymywana na równo z poziomem podłogi na górnym przystanku.

Cena platformy schodowej przeznaczonej do transportu osób niepełnosprawnych jest również znacznie większa niż koszty dostawy i montażu krzesełka schodowego. Koszty tego rodzaju windy schodowej zależą od kilku czynników, z których najważniejsze to:

  • rodzaj schodów - proste czy kręcone lub zabiegowe
  • długość schodów oraz ilość i rodzaj zakrętów w przypadku platform krzywoliniowych
  • ilość wolnego miejsca na dole przed schodami, przy czym wartości minimalne zostały podane powyżej
  • sposób mocowania toru jezdnego platformy schodowej - do ściany (musi być gruba, nośna ściana) lub na słupkach (konstrukcja samonośna)
  • rodzaj platformy - zewnętrzna (ma uszczelnioną budowę oraz pokrowiec) lub wewnętrzna, która może być montowana jedynie wewnątrz budynku lub pod solidnym zadaszeniem

Oczywiście do każdej platformy można wybrać dużo różnych opcji, które również wpływają na cenę - sposób wykończenia (np. wersja ze stali nierdzewnej), opcje sterowania, itp. itd.
Jedną z tańszych modeli platformy schodowej, która jest dostępna na naszym rynku jest platforma schodowa Delta.
Innym tanim modelem platformy do transportu osób niepełnosprawnych jest Logic, który co ważne jest dostępny w firmie Windy Schodowe niemalże od ręki.

Ten rodzaj windy dla niepełnosprawnych oferuje wysoki poziom funkcjonalności przy bardzo przystępnej cenie.
Z reguły w przypadku platformy schodowej do montażu na prostych schodach, z możliwością kotwienia toru jezdnego do ściany koszt całkowity netto dostawy i montażu platformy schodowej wraz z odbiorem technicznym UDT mieści się w granicach poniżej 30 tys zł.
Oczywiście z uwagi na punkty, jakie wymieniłem w powyższym paragrafie cena ta jest zawsze wyliczana indywidualnie i nie ma tutaj stałej ceny katalogowej - z reguły każdy projekt jest nieco inny.

Firma Windy Schodowe oferuje platformę schodową Delta po bardzo niskiej cenie. Platforma ta jest urządzeniem sprawdzonym, bezpiecznym i prostym w obsłudze. Jest ona dostarczana wraz z pełną dokumentacją techniczną, a w szczególności wraz z instrukcją obsługi i serwisowania oraz deklaracją zgodności CE.
Platforma schodowa Delta jest montowana w szkołach, urzędach oraz wielu innych miejscach użyteczności publicznej.

Poniżej przedstawiamy filmik pokazujący platformę schodową Delta - jeden z tańszych modeli platform schodowych dostępnych na naszym rynku

 

ciekawostki

Jak pokonać schody z wózkiem inwalidzkim - cena windy dla niepełnosprawnych

Osoby w pełni sprawne nawet nie zdają sobie sprawy z tego jak wiele schodów pokonują codziennie. Kilka stopni w pracy lub szkole, dwa stopnie schodów do sklepu spożywczego lub nawet ze ...

zobacz więcej
Zewnętrzne windy dla niepełnosprawnych

Jeżeli jesteś osobą mającą trudności z samodzielnym poruszaniem się lub znasz taką osobę i chcesz jej pomóc to zapewne już nieraz rozważałeś temat zniwelowania istniejącej barier ...

zobacz więcej
Krzesło dźwigowe Acorn Superglide 130

Windy przyschodowe są to urządzenia wykorzystywane do przemieszczania osób niepełnosprawnych i starszych wzdłuż schodów. Dosyć często korzystają z tych urządzeń (krzesełek dźwigowy ...

zobacz więcej

zobacz wszystkie