Utworzono: 2016-03-09

Praktyczny prezent dla babci i dziadka - winda schodowa

W dniu babci i dziadka życzymy wszystkim seniorom wszystkiego dobrego - dużo zdrowia i radości, i raz jeszcze zdrowia, ponieważ to jest najważniejsze. W miarę postępu lat każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest to tylko pusty frazes - nie ma nic ważniejszego niż zdrowie - wszystko inne można kupić - windę schodową również:)

Praktyczny prezent dla babci i dziadka - winda schodowa W dniu święta naszych kochanych seniorów warto pomyśleć jak ułatwić im życie. Jak sprawić, aby poruszanie się po schodach stało się proste i przyjemne.
Niestety olbrzymia większość osób starszych to również osoby niepełnosprawne - bardzo duża część naszych babć i dziadków ma trudności z poruszaniem się, szczególnie po schodach.

Polecamy, aby wnuczkowie spojrzeli na świat z perspektywy swoich bliskich seniorów. Przejście nawet kilku stopni schodów jest proste w wieku lat 20 czy 30 - natomiast po 70 latach życia na tym padole, nie jest łatwo chodzić po schodach, które często są wąskie i strome.
Warto pomyśleć o podarowaniu swoim dziadkom windy. Z pewnością to urządzenie poprawi komfort ich życia - ułatwi sprawne i bezpieczne przemieszczanie się po schodach, a tym samym pozwoli dłużej cieszyć się zdrowiem i być aktywnym w życiu rodzinnym.

Często słowo winda kojarzy się nam z dużym urządzeniem poruszającym się w szybie windowym. Jednakże istnieją także małe windy - mam tutaj na myśli krzesełka schodowe. Ten rodzaj windy schodowej jest przeznaczony do transportu jednej osoby. Foteliki schodowe posiadają różnego rodzaju zabezpieczenia, które gwarantują bezpieczne przemieszczanie się nimi po schodach.
Krzesełka dźwigowe nie są wymagające jeżeli chodzi o wymiary klatki schodowej - można je instalować na schodach wąskich i stromych - zapraszamy do zapoznania się ze specyfikacją techniczną krzesełek schodowych Acorn.

Warto również wiedzieć, że ceny krzesełek schodowych, w szczególności używanych modeli, które są dostarczane przez firmę Windy Schodowe są bardzo przystępne i atrakcyjne, a często można spotkać się z różnego rodzaju promocjami na ten rodzaj krzesełek dźwigowych.
Ogólnie można powiedzieć, że cena używanego krzesełka schodowe Acorn na szynie prostej wynosi ok 6 tys zł brutto (jest to cena zawierająca koszty dostawy i montażu tego urządzenia), jednak w promocji można kupić tę windę schodową również znacznie poniżej tej kwoty. Zawsze również warto zapytać o możliwość zapłaty w kilku częściach.

Poniżej link do filmu z takim właśnie używanym krzesełkiem schodowym Acorn.

 

ciekawostki

Jak zrobić windę z krzesełka schodowego?

Krzesełko schodowe powstało z myślą o likwidowaniu barier architektonicznych, z którymi mierzą się osoby niepełnosprawne i w podeszłym wieku. ...

zobacz więcej
Krzesełka schodowe do transportu osób po schodach

Schody stanowią barierę architektoniczną, która często uniemożliwia osobom niepełnosprawnym samodzielne poruszanie się po domu. ...

zobacz więcej
Odbiór techniczny windy schodowej

Zgodnie z polskim i europejskim prawem urządzenia do transportu osób, w szczególności osób niepełnosprawnych podlegają pod tzw. "pełny dozór techniczny." ...

zobacz więcej

zobacz wszystkie