Utworzono: 2016-03-09

Pliki CAD - platformy i krzesełka schodowe dla niepełnosprawnych

Temat likwidacji barier architektonicznych coraz częściej wkracza w nasze życie. Każdy nowy budynek nie posiada już tych utrudnień, a również często likwiduje się je w budynkach już istniejących. Jednak zanim na schodach w takim budynku pojawi się platforma schodowa, najpierw ktoś ją musi tam zaprojektować. To właśnie dla architektów i projektantów udostępnia się strony, gdzie można bezpłatnie pobrać pliki CAD z projektami urządzeń do niwelowania barier architektonicznych.

Projekt platformy dla niepełnosprawnych Nasz polski rynek urządzeń dźwigowych przeznaczonych do transportu osób niepełnosprawnych oferuje sporo urządzeń, które mogą być użyte przez architektów i projektantów podczas projektowania i dostosowywania budynków nowych i już istniejących do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Temat niwelowania barier architektonicznych to już nie tylko moda, ale także obowiązek prawny - dzięki temu osoby poruszające się na wózku inwalidzkim mogą coraz częściej korzystać bez żadnych utrudnień z bibliotek, przychodni, banków lub urzędów.

Nazywane popularnie pliki CAD'owskie to pliki w formatach DXF lub DWG - jest to pewien format elektronicznego zapisu danych stworzony przez firmę Autodesk podczas opracowywania programu AutoCAD. Program ten jest bardzo popularny na całym świecie, używają do miliony osób, w tym najczęściej inżynierowie, projektanci, architektci.
Możliwość bezpłatnego pobrania plików CAD jest bardzo ważna dla tych osób - dzięki temu mogą one skorzystać z pewnych rozwiązań, które już wcześniej zostały zaprojektowane przez kogoś innego. Rzecz kolejna to pewna standaryzacja oraz kompatybilność rozwiązań - używając gotowych wzorców unikamy błędów i tworzymy nasz projekt bardziej użytecznym.

Polecamy stronę firmy Windy Schodowe, gdzie można znaleźć darmowe pliki CAD do pobrania z gotowymi rozwiązaniami dotyczącymi likwidacji barier architektonicznych zarówno w domach prywatnych jak i budynkach użyteczności publicznej.
Na tej stronie można znaleźć zarówno platformy i krzesełka schodowe jak i podnośniki pionowe przeznaczone do przewożenia osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Oprócz bezpłatnych plików CAD znajdą Państwo na tej witrynie wszelkie informacje techniczne dotyczące urządzeń do niwelowania barier, a także całą masę zdjęć i filmów przestawiających windy dla niepełnosprawnych.

Dla osób, które nie posiadają programu Autocad a chciałyby skorzystać z plików dwg lub dfx polecamy różnego rodzaju programy, które mogą przekształcić (przekonwertować) te pliki np. do formatu PDF.
https://www.google.pl/search?q=dwg2pdf+convert

 

ciekawostki

Jak pokonać schody z wózkiem inwalidzkim - cena windy dla niepełnosprawnych

Osoby w pełni sprawne nawet nie zdają sobie sprawy z tego jak wiele schodów pokonują codziennie. Kilka stopni w pracy lub szkole, dwa stopnie schodów do sklepu spożywczego lub nawet ze ...

zobacz więcej
Zewnętrzne windy dla niepełnosprawnych

Jeżeli jesteś osobą mającą trudności z samodzielnym poruszaniem się lub znasz taką osobę i chcesz jej pomóc to zapewne już nieraz rozważałeś temat zniwelowania istniejącej barier ...

zobacz więcej
Krzesło dźwigowe Acorn Superglide 130

Windy przyschodowe są to urządzenia wykorzystywane do przemieszczania osób niepełnosprawnych i starszych wzdłuż schodów. Dosyć często korzystają z tych urządzeń (krzesełek dźwigowy ...

zobacz więcej

zobacz wszystkie