Utworzono: 2016-03-09

Pliki CAD - platformy i krzesełka schodowe dla niepełnosprawnych

Temat likwidacji barier architektonicznych coraz częściej wkracza w nasze życie. Każdy nowy budynek nie posiada już tych utrudnień, a również często likwiduje się je w budynkach już istniejących. Jednak zanim na schodach w takim budynku pojawi się platforma schodowa, najpierw ktoś ją musi tam zaprojektować. To właśnie dla architektów i projektantów udostępnia się strony, gdzie można bezpłatnie pobrać pliki CAD z projektami urządzeń do niwelowania barier architektonicznych.

Projekt platformy dla niepełnosprawnych Nasz polski rynek urządzeń dźwigowych przeznaczonych do transportu osób niepełnosprawnych oferuje sporo urządzeń, które mogą być użyte przez architektów i projektantów podczas projektowania i dostosowywania budynków nowych i już istniejących do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Temat niwelowania barier architektonicznych to już nie tylko moda, ale także obowiązek prawny - dzięki temu osoby poruszające się na wózku inwalidzkim mogą coraz częściej korzystać bez żadnych utrudnień z bibliotek, przychodni, banków lub urzędów.

Nazywane popularnie pliki CAD'owskie to pliki w formatach DXF lub DWG - jest to pewien format elektronicznego zapisu danych stworzony przez firmę Autodesk podczas opracowywania programu AutoCAD. Program ten jest bardzo popularny na całym świecie, używają do miliony osób, w tym najczęściej inżynierowie, projektanci, architektci.
Możliwość bezpłatnego pobrania plików CAD jest bardzo ważna dla tych osób - dzięki temu mogą one skorzystać z pewnych rozwiązań, które już wcześniej zostały zaprojektowane przez kogoś innego. Rzecz kolejna to pewna standaryzacja oraz kompatybilność rozwiązań - używając gotowych wzorców unikamy błędów i tworzymy nasz projekt bardziej użytecznym.

Polecamy stronę firmy Windy Schodowe, gdzie można znaleźć darmowe pliki CAD do pobrania z gotowymi rozwiązaniami dotyczącymi likwidacji barier architektonicznych zarówno w domach prywatnych jak i budynkach użyteczności publicznej.
Na tej stronie można znaleźć zarówno platformy i krzesełka schodowe jak i podnośniki pionowe przeznaczone do przewożenia osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Oprócz bezpłatnych plików CAD znajdą Państwo na tej witrynie wszelkie informacje techniczne dotyczące urządzeń do niwelowania barier, a także całą masę zdjęć i filmów przestawiających windy dla niepełnosprawnych.

Dla osób, które nie posiadają programu Autocad a chciałyby skorzystać z plików dwg lub dfx polecamy różnego rodzaju programy, które mogą przekształcić (przekonwertować) te pliki np. do formatu PDF.
https://www.google.pl/search?q=dwg2pdf+convert

 

ciekawostki

Jak zrobić windę z krzesełka schodowego?

Krzesełko schodowe powstało z myślą o likwidowaniu barier architektonicznych, z którymi mierzą się osoby niepełnosprawne i w podeszłym wieku. ...

zobacz więcej
Krzesełka schodowe do transportu osób po schodach

Schody stanowią barierę architektoniczną, która często uniemożliwia osobom niepełnosprawnym samodzielne poruszanie się po domu. ...

zobacz więcej
Odbiór techniczny windy schodowej

Zgodnie z polskim i europejskim prawem urządzenia do transportu osób, w szczególności osób niepełnosprawnych podlegają pod tzw. "pełny dozór techniczny." ...

zobacz więcej

zobacz wszystkie