Utworzono: 2017-02-10

Krzesło dźwigowe Acorn Superglide 130

Windy przyschodowe są to urządzenia wykorzystywane do przemieszczania osób niepełnosprawnych i starszych wzdłuż schodów. Dosyć często korzystają z tych urządzeń (krzesełek dźwigowych) także osoby bardzo młode mające problem z poruszaniem się na schodach.

Krzesła schodowe to jedne z najtańszych i najbardziej uniwersalnych rozwiązań służących do likwidowania barier architektonicznych.

Krzesło dźwigowe Acorn Superglide 130 Krzesła przyschodowe można ogólnie podzielić na krzesełka przyschodowe poruszające się na torze jezdnym prostym a także poruszające się na torze krzywoliniowym. Krzesła schodowe prostoliniowe można kupić jako używane, wówczas cena jest dużo niższa niż krzesełek schodowych nowych.

Używane krzesełko schodowe Acorn

Używane krzesełko przyschodowe to idealne rozwiązanie dla osób szukających taniego i szybkiego sposobu na likwidację bariery architektonicznej.Kupując używane krzesełko schodowe Acorn otrzymasz roczną, pisemną gwarancję - można ją, którą można przedłużyć na okres dwóch lat za drobną dopłatą.
W ofercie naszych firm dźwigowych da się odszukać używane krzesło schodowe Acorn Superglide 130, które jest jedynym tego rodzaju urządzeniem oficjalnie sprzedawanym przez producenta. Angielska firma Acornbędąca również producentem innych rodzajów wind schodowych, jako jedyna w Europie pozyskuje i oferuje sprawdzone i na gwarancji krzesła dźwigowe na szynie prostej. Krzesełko schodowe i szyna jezdna mają około 3-4 lata - siedzisko jest zawsze nowe. W Polsce oficjalnym przedstawicielem firmy Acorn jest firma Windy Schodowe (www.windy-schodowe.pl), która dostarcza i montuje te urządzenia na terenie całej Polski.

Czas realizacji używanej windy schodowej Acorn wynosi około 10 dni, co przy porównaniu z innymi windami schodowymi praktycznie oznacza od ręki. Instalacja krzesełka trwa około sześciu godzin, a zależy on głownie od długości schodów i stopnia skomplikowania schodów.
Całkowity koszt zakupu krzesła schodowego Acorn na szynie prostej w wersji używanej to około pięć do siedmiu tysięcy zł - dokładna kwota jaką płaci klient zależy od wielu czynników.

Garść niezbędnych informacji na temat krzeseł schodowych Acorn

Krzesła dźwigowe prostoliniowe, do których zaliczamy model Acorn Superglide powinny być instalowane na schodach jedno-biegowych, prostych.
Są takie rodzaje schodów nieprostych (zakrzywionych), na których udaje się zainstalowanie prostoliniowej windy przyschodowej.
Do montażu windy schodowej nie są wymagane z reguły żadne wcześniejsze prace na schodach - w sensie prace budowlane.
Szynę jezdną windy schodowej przymocowuje się do schodów w określonych odstępach (odległościach). W dole schodów szyna jezdna schodzi do samej podłogi, a na przeciwnym krańcu, czyli w górnym końcu tor jezdny wysunięty jest kilkanaście cm ponad podłogę.

Krzesło przyschodowe Acorn jest zasilane akumulatorowo, ale potrzebne jest gniazdko elektryczne (230V) w które wpinamy ładowarkę dostarczoną w zestawie z krzesłkiem. W czasie kiedy krzesło schodowe jest pozostawione na przystanku dolnym lub górnym następuje automatyczne ładowanie akumulatorów - jest to proces bezobsługowy.
Sterowanie windą krzesełkową jest bardzo proste i dla nikogo nie powinno sprawić trudności - odbywa się poprzez wciśnięcie odpowiedniego guzika (przycisku sterującego) znajdującego się na podłokietniku. Inną opcją dostępną w krzesełkach schodowych prostych jest tzw. sterowanie zdalne za pomocą pilotów na podczerwień.
Siedzisko jest bardzo komfortowe i ergonomiczne, dla osób potrzebujących można poszerzyć odstęp pomiędzy podłokietnikami. Na siedzisku znajduje się także pas bezpieczeństwa.
Zgodnie z tym, co napisaliśmy wcześniej potwierdzamy, że dla dobrej ekipy montującej od dawna krzesełka schodowe i znającej się na rzeczy jest możliwe zainstalowanie prostego krzesełka schodowego na schodach zabiegowych

Podsumowując możemy śmiało powiedzieć, że krzesła schodowe są mocno niedoceniane w Polsce. Z pewnością wynika to z braku wiedzy o tym urządzeniu. Wierzymy, że ten artykuł to w pewnym stopniu zmieni.

 

ciekawostki

Jak zrobić windę z krzesełka schodowego?

Krzesełko schodowe powstało z myślą o likwidowaniu barier architektonicznych, z którymi mierzą się osoby niepełnosprawne i w podeszłym wieku. ...

zobacz więcej
Krzesełka schodowe do transportu osób po schodach

Schody stanowią barierę architektoniczną, która często uniemożliwia osobom niepełnosprawnym samodzielne poruszanie się po domu. ...

zobacz więcej
Odbiór techniczny windy schodowej

Zgodnie z polskim i europejskim prawem urządzenia do transportu osób, w szczególności osób niepełnosprawnych podlegają pod tzw. "pełny dozór techniczny." ...

zobacz więcej

zobacz wszystkie