Utworzono: 2016-03-09

Krzesła schodowe na zewnątrz budynku

Schody istnieją wszędzie - nie tylko wewnątrz domów, szkół, urzędów, czy przychodni. Bardzo często to właśnie zewnętrzne schody są pierwszą przeszkodą, jaką musi pokonać osoba starsza lub niepełnoposprawna, aby dostać się do lekarza, biblioteki lub na własny taras.

Krzesełko schodowe dedykowane do użytkowania zewnętrznego Krzesła schodowe do transportu osób starszych i niepełnosprawnych występują nie tylko w wersji wewnętrznej, ale również w specjalnej wersji dedykowanej do stosowania na zewnątrz budynku.
Takie urządzenie przedstawia zdjęcie znajdujące się obok - widać na nim, że tapicerka jest wykonana ze specjalnego materiału, który nie chłonie i nie przepuszcza wody. Dodatkowo tor jezdny takiego urządzenia jest powleczony specjalnym tworzywem, które wydłuża jego żywotność, a sama obudowa urządzenia jest bardziej szczelniejsza w porównaniu do wersji wewnętrznej krzesełka schodowego.
Oprócz tego, windy schodowe dedykowane do montażu w warunkach zewnętrznych wyposażone są w specjalny pokrowiec, który okrywa całe urządzenie i chroni je przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.
Dzięki takiemu udoskonalonemu rozwiązaniu z całą odpowiedzialnością możemy polecić Państwu krzesełka schodowe Acorn.

Najbardziej popularne w Polsce krzesełka schodowe firmy Acorn można również spotkać w wersji używanej. Urządzenia te dostarczane są z nowym siedziskiem oraz z nowymi akumulatorami. Na całość urządzenia wystawiana jest roczna - pisemna - gwarancja.
Używane krzesełko schodowe Acorn na zewnątrz budynku Używane krzesełka schodowe nie są dedykowane do użytkowania zewnętrznego, jednak zamontowane w odpowiedni sposób oraz używane zgodnie z zaleceniami ekipy montażowej mogą służyć wiele lat. Obok pokazujemy zdjęcie takiego używanego fotelika schodowego.
Ceny używanych krzesełek schodowych są bardzo konkurencyjne w porównaniu do nowych urządzeń - nowe siedzisko zapewnia dobry wygląd wizualny windy, natomiast gwarancja świadczy o tym, że krzesło jest sprawdzone i w stanie technicznym jak najbardziej dobrym.

Oprócz krzesełek Acorn przedstawiamy również windy schodowe holenderskiej firmy Otolift - krzesełko przyschodowe zewnętrzne, model Onyx.
Krzesła schodowe Otolift - mają nieco cieńszy tor jezdny, przez co zajmują mniej miejsca na schodach - poza tą różnicą obydwa rodzaje krzesełek schodowych są do siebie bardzo podobne.
Maksymalny udźwig to 130 kg, sterowanie krzesełkiem może odbywać się poprzez wciśnięcie guzika na podłokietniku lub pilotem zdalnego sterowania. Siedziska są zaopatrzone w pas bezpieczeństwa, a po dojechaniu do górnego przystanku dzięki możliwości jego obrócenia można bezpiecznie zsiąść z fotelika schodowego.

Na poniższym filmie widać krzesełko schodowe Acorn zamontowane na zewnątrz budynku. Przy okazji można zauważyć, w jak nietypowych warunkach jest ono zainstalowane - tor jezdny urządzenia nie jest przymocowany do stopni schodów, lecz do belki (dwu-teownika), która jest zakotwiona w tarasie oraz w podłożu a dodatkowo stabilizowana jest do ściany budynku.

 

ciekawostki

Jak zrobić windę z krzesełka schodowego?

Krzesełko schodowe powstało z myślą o likwidowaniu barier architektonicznych, z którymi mierzą się osoby niepełnosprawne i w podeszłym wieku. ...

zobacz więcej
Krzesełka schodowe do transportu osób po schodach

Schody stanowią barierę architektoniczną, która często uniemożliwia osobom niepełnosprawnym samodzielne poruszanie się po domu. ...

zobacz więcej
Odbiór techniczny windy schodowej

Zgodnie z polskim i europejskim prawem urządzenia do transportu osób, w szczególności osób niepełnosprawnych podlegają pod tzw. "pełny dozór techniczny." ...

zobacz więcej

zobacz wszystkie