Utworzono: 2016-03-13

Krzesełko schodowe Otolift Parallel dla osób starszych i niepełnosprawnych

Nasz polski rynek oferuje coraz więcej urządzeń służących do transportu osób starszych i niepełnosprawnych. Możemy wybierać pomiędzy platformami schodowymi, podnośnikami pionowymi, krzesełkami schodowymi lub schodołazami - a każde z tych urządzeń występuje w wielu odmianach.
Czasem ciężko podjąć właściwą decyzję co do wyboru odpowiedniego dla nas lub dla naszych bliskich urządzenia, którego zadaniem będzie zniwelowanie bariery architektonicznej w naszym otoczeniu.

Przedstawiamy bardzo ciekawy i przystępny cenowo wybór w zakresie krzesełek schodowych na szynie prostej

Krzesełko schodowe Otolift Parallel dla osób starszych i niepełnosprawnych Krzesełko dźwigowe Otolift, model Parallel jest to winda schodowa zaprojektowana specjalnie do użytkowania wewnątrz budynku. Posiada ono maksymalny udźwig do 130 kg i jest zasilane silnikiem elektrycznym o mocy 300 W.
Co ważne napęd czerpie energię z dwóch akumulatorów umieszczonych wewnątrz urządzenia, są to akumulatory 12 V każdy o pojemności 7Ah. Tak skonstruowany napęd i sposób zasilania czyni to krzesełko schodowe niezależnym od wyłączeń napięcia w sieci publicznej. Oczywiście wszystkie krzesełka schodowe muszą być podpięte pod sieć 230V, ale jedynie po to, aby ładowarka znajdująca się w zestawie automatycznie doładowywała te akumulatory.
Dosyć istotną informacją jest to, że każdy producent wymaga aby ładowarka ładująca akumulatory była na stałe wpięta do gniazdka - dzięki temu urządzenie ma zawsze w pełni doładowane baterie i sytuacja, że winda zatrzyma się w połowie drogi jest ograniczona do minimum.

Co takiego wyróżnia jeszcze krzesełko schodowe Otolift, model Parallel od innych krzesełek dźwigowych na szynie prostej.
Przede wszystkim jest to bardzo unikalna konstrukcja - prosta, a jednocześnie bardzo estetyczna. Krzesełko schodowe Parallel idealnie wpasuje się w każde otocznie, niezależnie od tego czy jest ono zainstalowane w domu, firmie lub miejscu publicznym.
Kolejna kwestia to możliwość wyboru koloru tapicerki - holenderska firma Otolift (której jesteśmy oficjalnym przedstawicielem) jako jedna z nielicznych firm w Europie oferuje możliwość wyboru koloru tapicerki, czyli obicia oparcia oraz siedziska. Dostępne są tapicerki w kilku kolorach - welurowe i ze sztucznej skóry.

Jako kolejną unikalną cechę krzesełek schodowych możemy podać możliwość montażu toru jezdnego do ściany. Jeżeli obok schodów dysponujemy grubą, wytrzymałą ścianą, to istnieje możliwość, aby tor jezdny zamiast do stopni schodów przykręcić do tej właśnie ściany. Jest to opcja szczególnie pożądana przez klientów, którzy mają schody wykonane z jakiegoś ekskluzywnego materiału - drewna lub kamienia.

Krzesełko schodowe Otolift Parallel (dawniej Jade) porusza się po szynie jezdnej, która jest wykonana z oksydowanego aluminium. Na niej jest przykręcona stalowa zębatka.
Sterowanie urządzeniem możliwe jest poprzez ergonomiczny przycisk znajdujący się na podłokietniku lub zdalnie za pomocą pilotów zdalnego sterowania. Opcja taka jest bardzo istotna, jeżeli z windy korzysta w domu więcej niż jedna osoba.
To krzesło schodowe dla seniorów ma również możliwość, aby zdalnie zablokować do niego dostęp przy pomocy kluczyka elektronicznego, czyli immobilisera.

Wszystkie krzesełka schodowe firmy Otolift (ten model również) są bardzo ciche podczas pracy - jest to wielka zaleta tych urządzeń zarówno przy montażu w domu jak i w miejscu publicznym jak chociażby klatka schodowa w bloku. Posiadają one system łagodnego startu i zatrzymania się oraz całą masę czujników bezpieczeństwa, które zapewniają odpowiedni komfort użytkowania.Poniżej pokazujemy film, na którym mogą Państwo zobaczyć krzesełko schodowe Otolift Parallel.

 

ciekawostki

Jak pokonać schody z wózkiem inwalidzkim - cena windy dla niepełnosprawnych

Osoby w pełni sprawne nawet nie zdają sobie sprawy z tego jak wiele schodów pokonują codziennie. Kilka stopni w pracy lub szkole, dwa stopnie schodów do sklepu spożywczego lub nawet ze ...

zobacz więcej
Zewnętrzne windy dla niepełnosprawnych

Jeżeli jesteś osobą mającą trudności z samodzielnym poruszaniem się lub znasz taką osobę i chcesz jej pomóc to zapewne już nieraz rozważałeś temat zniwelowania istniejącej barier ...

zobacz więcej
Krzesło dźwigowe Acorn Superglide 130

Windy przyschodowe są to urządzenia wykorzystywane do przemieszczania osób niepełnosprawnych i starszych wzdłuż schodów. Dosyć często korzystają z tych urządzeń (krzesełek dźwigowy ...

zobacz więcej

zobacz wszystkie