Utworzono: 2016-03-09

Gdzie można kupić/obejrzeć krzesełko schodowe w Warszawie?

Krzesełka schodowe świetnie sprawdzają się w roli małych wind domowych. Osoby starsze i niepełnosprawne mające trudności z poruszaniem się po schodach mogą znacznie podnieść komfort swojego życia nabywając takie krzesło schodowe - pytanie, jakie dosyć często pada w takim momencie, to - gdzie kupić tego rodzaju windę schodową?
W niniejszym artykule postaram się pomóc w szczególności mieszkańcom Warszawy i okolic, jednak zamieścimy również link do mapki pomocnej dla wszystkich naszych czytelników.

Krzesełka schodowe Warszawa Od kilku lat obserwujemy rozwijający się w Polsce rynek małych wind schodowych - jeszcze jakiś czas temu niezbyt znane i popularne w Polsce krzesełka schodowe są coraz chętniej i częściej wybierane przez naszych seniorów. Ten rodzaj urządzeń dźwigowych bardzo pomaga w swobodnym poruszaniu się po swoim domu, pomiędzy jego kondygnacjami. Zarówno osoby poruszające się na wózku inwalidzkim jak i te chodzące samodzielnie doceniają krzesełka schodowe.
Pomimo sporej ilości stron w internecie poświęconych tym windom często jest problem z obejrzeniem tego urządzenia i przetestowaniem go przed zakupem.

Gdzie można zobaczyć lub przetestować krzesełko schodowe? Oczywiście w sklepie, w firmie która takie urządzenia oferuje lub w jakimś miejscu publicznym jak chociażby Galeria Sztuki Zachęta w Warszawie lub któraś z wielu przychodni na Mokotowie, Tarchominie lub wielu innych dzielnicach Warszawy. Często okazuje się jednak, że taka firma znajduje się daleko od nas - w innym mieście, a nawet województwie - co wówczas? Oczywiście możemy skorzystać z internetu i obejrzeć zdjęcia oraz filmy przedstawiające windy schodowe dla osób niepełnosprawnych - materiały te pozwalają bardzo dokładnie obejrzeć dane urządzenie pod kątem przydatności w naszym domu lub firmie. W szczególności firmy wykonujące dużo projektów i będące od dawna na rynku mogą nam pokazać zdjęcia z zainstalowanym krzesełkiem schodowym na schodach bardzo podobnych do naszych - wówczas patrzymy prawie jak na własne schody z zamontowaną na nich windą schodową.

Niektórzy z nas jednak nadal wolą sami, własnymi rękami dotknąć, spróbować, przetestować daną rzecz. Bardzo często interesuje nas także opinia osoby, która korzysta z tego urządzenia już jakiś czas - możemy się wówczas dowiedzieć, jakie są plusy i minusy danego rodzaju windy schodowej. To z całą pewnością pomaga nam dokonać właściwego wyboru. Testując dane urządzenie możemy sami wsiąść i pojechać, możemy sprawdzić jaki jest komfort użytkowania krzesełka schodowego lub ile miejsca na klatce zajmuje winda. Z całą pewnością takie doświadczenia są dla kupującego bezcenne.
Jednak nadal pozostaje kwestia - gdzie możemy obejrzeć taką windę schodową? Gdzie, w Warszawie lub innej miejscowości możemy ją sprawdzić i porozmawiać z użytkownikiem? Odpowiedź na to pytania jest jedna - u innej osoby, która od jakiegoś czasu korzysta z takiego urządzenia.

Firma Windy Schodowe działa na terenie całej Polski, pomimo, że siedziba mieści się w Warszawie. - ma ona setki instalacji różnego rodzaju urządzeń służących do transportu osób starszych i niepełnosprawnych. Na stronie zawierającej mapkę instalacji wind schodowych można sprawdzić, czy w pobliżu naszego miejsca zamieszkania jest takie urządzenie zainstalowane. Z całą pewnością możemy otrzymać dane adresowe, gdzie będzie możliwość porozmawiania z użytkownikiem krzesełka czy platformy schodowej oraz osobistego przetestowania urządzenia. Ludzie chętnie dzielą się wiedzą z osobami potrzebującymi - szczególnie dotyczy to osób znajdujących się w podobnej sytuacji życiowej.

Na terenie Warszawy także jest sporo miejsc, gdzie można obejrzeć lub sprawdzić windy schodowe dla osób niepełnosprawnych - są to zarówno miejsca publiczne jak i domy prywatne. Krzesełka i platformy schodowe są instalowane w sądach, przychodniach, szkołach - generalnie miejscach ogólno-dostepnych, gdzie każdy może przyjść i zobaczyć jak takie urządzenie się prezentuje.
Jeżeli ktoś z mieszkańców Warszawy chciałby jednak porozmawiać z osobą, która używa już od dawna windy schodowej to jak zwykle najpierw prosimy o kontakt z nami, a wówczas po ustaleniu z naszym byłym klientem przekazujemy dane osobie zainteresowanej.

Poniżej kilka zdjęć przedstawiających windy schodowe dla niepełnosprawnych zainstalowane w Warszawie.

 

ciekawostki

Jak zrobić windę z krzesełka schodowego?

Krzesełko schodowe powstało z myślą o likwidowaniu barier architektonicznych, z którymi mierzą się osoby niepełnosprawne i w podeszłym wieku. ...

zobacz więcej
Krzesełka schodowe do transportu osób po schodach

Schody stanowią barierę architektoniczną, która często uniemożliwia osobom niepełnosprawnym samodzielne poruszanie się po domu. ...

zobacz więcej
Odbiór techniczny windy schodowej

Zgodnie z polskim i europejskim prawem urządzenia do transportu osób, w szczególności osób niepełnosprawnych podlegają pod tzw. "pełny dozór techniczny." ...

zobacz więcej

zobacz wszystkie