Utworzono: 2016-03-09

Gdzie można kupić/obejrzeć krzesełko schodowe w Warszawie?

Krzesełka schodowe świetnie sprawdzają się w roli małych wind domowych. Osoby starsze i niepełnosprawne mające trudności z poruszaniem się po schodach mogą znacznie podnieść komfort swojego życia nabywając takie krzesło schodowe - pytanie, jakie dosyć często pada w takim momencie, to - gdzie kupić tego rodzaju windę schodową?
W niniejszym artykule postaram się pomóc w szczególności mieszkańcom Warszawy i okolic, jednak zamieścimy również link do mapki pomocnej dla wszystkich naszych czytelników.

Krzesełka schodowe Warszawa Od kilku lat obserwujemy rozwijający się w Polsce rynek małych wind schodowych - jeszcze jakiś czas temu niezbyt znane i popularne w Polsce krzesełka schodowe są coraz chętniej i częściej wybierane przez naszych seniorów. Ten rodzaj urządzeń dźwigowych bardzo pomaga w swobodnym poruszaniu się po swoim domu, pomiędzy jego kondygnacjami. Zarówno osoby poruszające się na wózku inwalidzkim jak i te chodzące samodzielnie doceniają krzesełka schodowe.
Pomimo sporej ilości stron w internecie poświęconych tym windom często jest problem z obejrzeniem tego urządzenia i przetestowaniem go przed zakupem.

Gdzie można zobaczyć lub przetestować krzesełko schodowe? Oczywiście w sklepie, w firmie która takie urządzenia oferuje lub w jakimś miejscu publicznym jak chociażby Galeria Sztuki Zachęta w Warszawie lub któraś z wielu przychodni na Mokotowie, Tarchominie lub wielu innych dzielnicach Warszawy. Często okazuje się jednak, że taka firma znajduje się daleko od nas - w innym mieście, a nawet województwie - co wówczas? Oczywiście możemy skorzystać z internetu i obejrzeć zdjęcia oraz filmy przedstawiające windy schodowe dla osób niepełnosprawnych - materiały te pozwalają bardzo dokładnie obejrzeć dane urządzenie pod kątem przydatności w naszym domu lub firmie. W szczególności firmy wykonujące dużo projektów i będące od dawna na rynku mogą nam pokazać zdjęcia z zainstalowanym krzesełkiem schodowym na schodach bardzo podobnych do naszych - wówczas patrzymy prawie jak na własne schody z zamontowaną na nich windą schodową.

Niektórzy z nas jednak nadal wolą sami, własnymi rękami dotknąć, spróbować, przetestować daną rzecz. Bardzo często interesuje nas także opinia osoby, która korzysta z tego urządzenia już jakiś czas - możemy się wówczas dowiedzieć, jakie są plusy i minusy danego rodzaju windy schodowej. To z całą pewnością pomaga nam dokonać właściwego wyboru. Testując dane urządzenie możemy sami wsiąść i pojechać, możemy sprawdzić jaki jest komfort użytkowania krzesełka schodowego lub ile miejsca na klatce zajmuje winda. Z całą pewnością takie doświadczenia są dla kupującego bezcenne.
Jednak nadal pozostaje kwestia - gdzie możemy obejrzeć taką windę schodową? Gdzie, w Warszawie lub innej miejscowości możemy ją sprawdzić i porozmawiać z użytkownikiem? Odpowiedź na to pytania jest jedna - u innej osoby, która od jakiegoś czasu korzysta z takiego urządzenia.

Firma Windy Schodowe działa na terenie całej Polski, pomimo, że siedziba mieści się w Warszawie. - ma ona setki instalacji różnego rodzaju urządzeń służących do transportu osób starszych i niepełnosprawnych. Na stronie zawierającej mapkę instalacji wind schodowych można sprawdzić, czy w pobliżu naszego miejsca zamieszkania jest takie urządzenie zainstalowane. Z całą pewnością możemy otrzymać dane adresowe, gdzie będzie możliwość porozmawiania z użytkownikiem krzesełka czy platformy schodowej oraz osobistego przetestowania urządzenia. Ludzie chętnie dzielą się wiedzą z osobami potrzebującymi - szczególnie dotyczy to osób znajdujących się w podobnej sytuacji życiowej.

Na terenie Warszawy także jest sporo miejsc, gdzie można obejrzeć lub sprawdzić windy schodowe dla osób niepełnosprawnych - są to zarówno miejsca publiczne jak i domy prywatne. Krzesełka i platformy schodowe są instalowane w sądach, przychodniach, szkołach - generalnie miejscach ogólno-dostepnych, gdzie każdy może przyjść i zobaczyć jak takie urządzenie się prezentuje.
Jeżeli ktoś z mieszkańców Warszawy chciałby jednak porozmawiać z osobą, która używa już od dawna windy schodowej to jak zwykle najpierw prosimy o kontakt z nami, a wówczas po ustaleniu z naszym byłym klientem przekazujemy dane osobie zainteresowanej.

Poniżej kilka zdjęć przedstawiających windy schodowe dla niepełnosprawnych zainstalowane w Warszawie.

 

ciekawostki

Krzesełka schodowe do transportu osób po schodach

Schody stanowią barierę architektoniczną, która często uniemożliwia osobom niepełnosprawnym samodzielne poruszanie się po domu." ...

zobacz więcej
Odbiór techniczny windy schodowej

Zgodnie z polskim i europejskim prawem urządzenia do transportu osób, w szczególności osób niepełnosprawnych podlegają pod tzw. "pełny dozór techniczny." ...

zobacz więcej
Jak pokonać schody z wózkiem inwalidzkim - cena windy dla niepełnosprawnych

Osoby w pełni sprawne nawet nie zdają sobie sprawy z tego jak wiele schodów pokonują codziennie. Kilka stopni w pracy lub szkole, dwa stopnie schodów do sklepu spożywczego lub nawet ze ...

zobacz więcej

zobacz wszystkie