Posiadasz schody kręcone lub zabiegowe?
Na ten przypadek są specjalne krzesła.

Schody zabiegowe, krzywoliniowe, kręte Krzesełka schodowe mogą sięporuszać zarówno po szynie prostej jak i krzywoliniowej, dlatego istotną kwestią przy zamawianiu urządzenia jest informacja, czy schody mają bieg prosty, czy też łamany lub kręty.
Z naszego doświadczenia wynika, że praktycznie na każdych schodach da się zainstalować krzesełko schodowe - oczywiście windy krzesełkowe na szynie krzywoliniowej mają o wiele większe możliwości i można je dopasować indywidualnie do potrzeb każdego potrzebującego, który potrzebuje pokonać schody w swoim domu lub innym miejscu.

Windy krzesełkowe na schody kręte są zamawiane i produkowane indywidualnie pod konkretne schody. Chodzi tutaj o odpowiednie wyprofilowanie szyny jezdnej, co gwarantuje idealne dopasowanie niezależnie od złożoności kształtu danej klatki schodowej. Przed zainstalowaniem i wyprodukowaniem windy krzesełkowej na szynie krzywoliniowej wymagane są odpowiednie pomiary dokonane przez doświadczoną ekipę. Podczas takiego pomiaru należy z dużą dokładnością zmierzyć każdy stopień oraz każdy wymiar na schodach. Z reguły producent krzesła nie chce rozpocząć projektu windy krzesełkowej na schody krzywoliniowe, jeżeli wcześniej nie otrzyma dobrej jakości danych pomiarowych.
W kolejnym etapie powstaje tzw. projekt wykonawczy, czyli rysunek techniczny danych schodów (często w formacie 3D) - na jego podstawie fabryka wykona dane urządzenie, a ekipa monterska je zainstaluje.

Krzesełko schodowe krzywoliniowe na schody kręcone i zabiegowe, model Otolift TWO Rozwiązania dla schodów krętych, prostych, wewnętrznych i zewnętrznych posiada w swojej ofercie m.in. holenderska firma Otolift. Krzesła te z powodzeniem można stosować dla każdego rodzaju schodów - zostały one skonstruowane tak, aby umożliwić montaż zarówno po zewnętrznym biegu schodów jak i wewnętrznym. Wyróżnia je wysoka jakość wykonania, przystępna cena i szeroka gama modeli oraz kolorów; podobnie jak krzesła poruszające się po torze prostym posiadają one składane siedzisko, podnóżek i podłokietniki dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca na schodach po ich złożeniu.

Krzesełko schodowe krzywoliniowe dla seniorów Otolift wyróżnia się przemyślaną konstrukcją, która zapewnia komfort i bezpieczeństwo przemieszczania się. Otolift TWO posiada bardzo subtelne i ponadczasowe wzornictwo, dzięki któremu łatwo komponuje się w każdym wnętrzu - dostępnych jest wiele kolorów tapicerki krzesła oraz szyn jezdnych.
Krzesełka Otolift TWO poruszają się na dwóch cienkich szynach, które zapewniają im całkowicie stabilną i bezpieczną jazdę. Dodatkowo, mają one możliwość jazdy na schodach o nachyleniu do 70 stopni, a ponadto dostępne są opcje z tzw. składaną szyną, którą można stosować wówczas, kiedy bezpośrednio przez schodami znajdują drzwi lub nie ma wystarczającej ilości miejsca. Udźwig tych podnośników wynosi 130 kg, są one zasilane z akumulatorów, które są ładowane na przystankach (na dole i na górze schodów lub na przystankach pośrednich) z sieci jednofazowej 230V/50Hz.
Sterowanie urządzeniem odbywa się za pomocą joysticka umieszczonego w podłokietniku, dostępne są również tzw. kasety wezwań, które pozwalają na "ściągnięcie" krzesła z gónego przystanku na dolny.
Krzesła te są bardzo ciche i posiadają tzw. system łagodnego startu i zatrzymania się, co dodatkowo podnosi komfort jazdy. Tapicerka oraz elementy konstrukcyjne tych urządzeń są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych, co zapewnia ładne komponowanie się w każdym wnętrzu.

Krzesełko schodowe na schody kilkubiegowe Acorn A180 - Curve Bardzo dobrej jakości krzesełka schodowe krzywoliniowe oferuje angielska Acorn - jest to model Acorn Curve A180. Charakteryzują się one nowoczesną i ergonomiczną linią, ale co najważniejsze posiadają modułową budowę szyny jezdnej, dzięki czemu czas realizacji danego krzesełka na schody kręte jest bardzo krótki w porównaniu do konkurencji. Mała dźwignia sterująca umieszczona na podłokietnikach pozwala na uruchomienie krzesełka w kierunku wjazdu lub zjazdu ze schodów. Po dojechaniu na żądaną kondygnację siedzisko może zostać obrócone o 90 stopni i ustawione przodem do zejścia, aby uczynić je łatwym, wygodnym i bezpiecznym. Podnóżek jest wykonany z materiału przeciwpoślizgowego i jest wyposażony w listwy zabezpieczające, które powodują zatrzymanie krzesełka, gdyby na trasie jazdy pojawiła się jakaś przeszkoda.

Krzesła schodowe na szynie krzywoliniowej posiada w swojej ofercie wiele innych firm europejskich z Niemiec, Włoch, itp.

Działanie krzesełka schodowego krzywoliniowego model Otolift.


Bardzo szybkie w realizacji i jedno z tańszych krzesełek schodowych krzywolinowych model Acorn A180

 

ciekawostki

Jak zrobić windę z krzesełka schodowego?

Krzesełko schodowe powstało z myślą o likwidowaniu barier architektonicznych, z którymi mierzą się osoby niepełnosprawne i w podeszłym wieku. ...

zobacz więcej
Krzesełka schodowe do transportu osób po schodach

Schody stanowią barierę architektoniczną, która często uniemożliwia osobom niepełnosprawnym samodzielne poruszanie się po domu. ...

zobacz więcej
Odbiór techniczny windy schodowej

Zgodnie z polskim i europejskim prawem urządzenia do transportu osób, w szczególności osób niepełnosprawnych podlegają pod tzw. "pełny dozór techniczny." ...

zobacz więcej

zobacz wszystkie