Posiadasz schody kręcone lub zabiegowe?
Na ten przypadek są specjalne krzesła.

Schody zabiegowe, krzywoliniowe, kręte Krzesełka schodowe mogą sięporuszać zarówno po szynie prostej jak i krzywoliniowej, dlatego istotną kwestią przy zamawianiu urządzenia jest informacja, czy schody mają bieg prosty, czy też łamany lub kręty.
Z naszego doświadczenia wynika, że praktycznie na każdych schodach da się zainstalować krzesełko schodowe - oczywiście windy krzesełkowe na szynie krzywoliniowej mają o wiele większe możliwości i można je dopasować indywidualnie do potrzeb każdego potrzebującego, który potrzebuje pokonać schody w swoim domu lub innym miejscu.

Windy krzesełkowe na schody kręte są zamawiane i produkowane indywidualnie pod konkretne schody. Chodzi tutaj o odpowiednie wyprofilowanie szyny jezdnej, co gwarantuje idealne dopasowanie niezależnie od złożoności kształtu danej klatki schodowej. Przed zainstalowaniem i wyprodukowaniem windy krzesełkowej na szynie krzywoliniowej wymagane są odpowiednie pomiary dokonane przez doświadczoną ekipę. Podczas takiego pomiaru należy z dużą dokładnością zmierzyć każdy stopień oraz każdy wymiar na schodach. Z reguły producent krzesła nie chce rozpocząć projektu windy krzesełkowej na schody krzywoliniowe, jeżeli wcześniej nie otrzyma dobrej jakości danych pomiarowych.
W kolejnym etapie powstaje tzw. projekt wykonawczy, czyli rysunek techniczny danych schodów (często w formacie 3D) - na jego podstawie fabryka wykona dane urządzenie, a ekipa monterska je zainstaluje.

Krzesełko schodowe krzywoliniowe na schody kręcone i zabiegowe, model Otolift TWO Rozwiązania dla schodów krętych, prostych, wewnętrznych i zewnętrznych posiada w swojej ofercie m.in. holenderska firma Otolift. Krzesła te z powodzeniem można stosować dla każdego rodzaju schodów - zostały one skonstruowane tak, aby umożliwić montaż zarówno po zewnętrznym biegu schodów jak i wewnętrznym. Wyróżnia je wysoka jakość wykonania, przystępna cena i szeroka gama modeli oraz kolorów; podobnie jak krzesła poruszające się po torze prostym posiadają one składane siedzisko, podnóżek i podłokietniki dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca na schodach po ich złożeniu.

Krzesełko schodowe krzywoliniowe dla seniorów Otolift wyróżnia się przemyślaną konstrukcją, która zapewnia komfort i bezpieczeństwo przemieszczania się. Otolift TWO posiada bardzo subtelne i ponadczasowe wzornictwo, dzięki któremu łatwo komponuje się w każdym wnętrzu - dostępnych jest wiele kolorów tapicerki krzesła oraz szyn jezdnych.
Krzesełka Otolift TWO poruszają się na dwóch cienkich szynach, które zapewniają im całkowicie stabilną i bezpieczną jazdę. Dodatkowo, mają one możliwość jazdy na schodach o nachyleniu do 70 stopni, a ponadto dostępne są opcje z tzw. składaną szyną, którą można stosować wówczas, kiedy bezpośrednio przez schodami znajdują drzwi lub nie ma wystarczającej ilości miejsca. Udźwig tych podnośników wynosi 130 kg, są one zasilane z akumulatorów, które są ładowane na przystankach (na dole i na górze schodów lub na przystankach pośrednich) z sieci jednofazowej 230V/50Hz.
Sterowanie urządzeniem odbywa się za pomocą joysticka umieszczonego w podłokietniku, dostępne są również tzw. kasety wezwań, które pozwalają na "ściągnięcie" krzesła z gónego przystanku na dolny.
Krzesła te są bardzo ciche i posiadają tzw. system łagodnego startu i zatrzymania się, co dodatkowo podnosi komfort jazdy. Tapicerka oraz elementy konstrukcyjne tych urządzeń są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych, co zapewnia ładne komponowanie się w każdym wnętrzu.

Krzesełko schodowe na schody kilkubiegowe Acorn A180 - Curve Bardzo dobrej jakości krzesełka schodowe krzywoliniowe oferuje angielska Acorn - jest to model Acorn Curve A180. Charakteryzują się one nowoczesną i ergonomiczną linią, ale co najważniejsze posiadają modułową budowę szyny jezdnej, dzięki czemu czas realizacji danego krzesełka na schody kręte jest bardzo krótki w porównaniu do konkurencji. Mała dźwignia sterująca umieszczona na podłokietnikach pozwala na uruchomienie krzesełka w kierunku wjazdu lub zjazdu ze schodów. Po dojechaniu na żądaną kondygnację siedzisko może zostać obrócone o 90 stopni i ustawione przodem do zejścia, aby uczynić je łatwym, wygodnym i bezpiecznym. Podnóżek jest wykonany z materiału przeciwpoślizgowego i jest wyposażony w listwy zabezpieczające, które powodują zatrzymanie krzesełka, gdyby na trasie jazdy pojawiła się jakaś przeszkoda.

Krzesła schodowe na szynie krzywoliniowej posiada w swojej ofercie wiele innych firm europejskich z Niemiec, Włoch, itp.

Działanie krzesełka schodowego krzywoliniowego model Otolift.


Bardzo szybkie w realizacji i jedno z tańszych krzesełek schodowych krzywolinowych model Acorn A180

 

ciekawostki

Jak pokonać schody z wózkiem inwalidzkim - cena windy dla niepełnosprawnych

Osoby w pełni sprawne nawet nie zdają sobie sprawy z tego jak wiele schodów pokonują codziennie. Kilka stopni w pracy lub szkole, dwa stopnie schodów do sklepu spożywczego lub nawet ze ...

zobacz więcej
Zewnętrzne windy dla niepełnosprawnych

Jeżeli jesteś osobą mającą trudności z samodzielnym poruszaniem się lub znasz taką osobę i chcesz jej pomóc to zapewne już nieraz rozważałeś temat zniwelowania istniejącej barier ...

zobacz więcej
Krzesło dźwigowe Acorn Superglide 130

Windy przyschodowe są to urządzenia wykorzystywane do przemieszczania osób niepełnosprawnych i starszych wzdłuż schodów. Dosyć często korzystają z tych urządzeń (krzesełek dźwigowy ...

zobacz więcej

zobacz wszystkie