Utworzono: 2016-03-09

Krzesełka schodowe krzywoliniowe - kolory, opcje

Krzesełka schodowe krzywoliniowe są niesamowicie uniwersalne, jeżeli chodzi o możliwości zastosowania w różnych miejscach. Tak na prawdę ciężko jest znaleźć klatkę schodową, na której nie dałoby się zainstalować krzesełka schodowego poruszającego się po torze jezdnym krzywoliniowym. Jako praktyk w tej dziedzinie, czyli osoba która od wielu lat zajmuje się montażem tego rodzaju urządzeń mogę śmiało powiedzieć, że krzesełko schodowe krzywoliniowe (mam tutaj na myśli model Otolift TWO) to najbardziej uniwersalna winda schodowa.

Krzesełka schodowe krzywoliniowe - kolory, opcje Coraz więcej osób w naszym społeczeństwie ma trudności z poruszaniem się - dotyczy to zwłaszcza pokonywania schodów. Nasze domy niestety często mają sypialnię lub łazienkę na wyższej kondygnacji i osoby starsze lub niepełnosprawne mają olbrzymi problem z łatwym i bezpiecznym pokonaniem schodów.
Z wielką radością zauważam, że coraz więcej osób pyta o możliwość zastosowania krzesełka schodowego w ich domu - nierzadko okazuje się, że pomimo wąskiej klatki schodowej, małej ilości miejsca przed schodami lub bardzo stromych schodów spokojnie udaje się zamontować tam krzesełko schodowe krzywoliniowe, gdyż to właśnie ono okazuje się urządzeniem najbardziej uniwersalnym.

Firma Otolift z Holandii produkuje kilka rodzajów urządzeń dźwigowych służących do transportu osób starszych i niepełnosprawnych. Od wielu lat również jednym z ich głównych produktów są krzesełka przyschodowe mogące poruszać się po szynie krzywoliniowej - mam tutaj na myśli model TWO, w skład którego wchodzą dwa urządzenia: Sapphire i Rubby.
Krzesełka te mają udźwig do 130 kg, mogą poruszać się po torze jezdnym o nachyleniu nawet do 70%, a minimalna szerokość schodów, jaka jest potrzebna do wygodnego użytkowania tych urządzeń to zaledwie 75 cm (oczywiście, czym wyższa osoba, tym więcej miejsca potrzebuje na nogi i tym samym większej szerokości powinien być bieg schodowy).
Tor jezdny tego rodzaju krzesełek schodowych jest zbudowany z dwóch grubościennych rur, które są wyprofilowane pod daną klatkę schodową - na dolnej z nich znajduje się listwa zębata, po której wagonik jezdny krzesełka schodowego wjeżdża do góry. Szyna jezdna musi być zawsze wykonywana pod zamówienie, dlatego też realizacja projektu dostawy i montażu krzesełka schodowego krzywoliniowego zajmuje kilka tygodni.

Firma Windy Schodowe jako pierwszy i największy dystrybutor tego rodzaju wind schodowych w Polsce oferuje krzesełka schodowe krzywoliniowe Otolift w bardzo konkurencyjnych cenach - można śmiało powiedzieć, że tanie krzesełka schodowe krzywoliniowe są dostępne w firmie Windy Schodowe z Warszawy. Nie jest to pusty slogan - wielokrotnie okazało się, że koszty dostawy i montażu tego urządzenia oferowane przez firmę Windy Schodowe są znacząco niższe aniżeli u innych dostawców.
Dodatkowo tutaj zawsze możemy być pewni profesjonalnej i szybkiej obsługi - dzięki setkom projektów zrealizowanych przez tę firmę klient może być spokojny o jakość i bezpieczeństwo instalowanego krzesełka schodowego zarówno na szynie prostej jak i krzywoliniowej

Bardzo często oprócz wymogów technicznych i jakościowych ważny jest wygląd i estetyka wykonania danego urządzenia. Krzesełka schodowe krzywoliniowe Otolift są oferowane w kilku wersjach kolorystycznych - dotyczy to zarówno koloru szyny (toru jezdnego) jak i koloru oraz rodzaju tapicerki. Dodatkowo można wybrać na prawdę sporo opcji, które spowodują, że taka winda schodowa będzie dedykowana specjalnie na nasze potrzeby.

Mam tutaj na myśli:
  • »» podwyższony udźwig (do 150 kg),
  • »» blokadę elektroniczną (elektroniczny kluczyk zabezpieczający urządzenie przed niepowołanym dostępem),
  • »» kilku-punktowe pasy bezpieczeństwa (dla dzieci z padaczką lub z problemami z kręgosłupem),
  • »» dodatkowe akumulatory (przy długim torze jezdnym),
  • »» podwyższone siedzisko (jeżeli mamy kłopot z siadaniem i musimy jechać krzesełkiem w pozycji stojącej),
  • »» mocowanie toru jezdnego do ściany (jeżeli mamy schody wykonane z bardzo cennego materiału - kamienia, czy drewna),
  • »» elektrycznie obracane siedzisko i opuszczany podnóżek,
  • »» składana lub wysuwana szyna (jeżeli na dole przed schodami nie ma miejsca na stały przystanek),
  • »» oraz wiele, wiele innych

Te wszystkie opcje w połączeniu z bardzo przemyślaną konstrukcją sprawiają, że krzesła przyschodowe poruszające się na szynie krzywoliniowej produkowane przez firmę Otolift i sprzedawane oraz montowane w Polsce przez firmę Windy Schodowe mogą być z powodzeniem stosowane w niemalże każdej klatce schodowej znajdującej się zarówno w domu prywatnym jak i w budynku publicznym.

Polecamy filmy pokazujące krzesełka schodowe krzywoliniowe znajdujące się na stronie Windy Schodowe w serwisie YouTube - oprócz krzesełek schodowych można tam również zobaczyć schodołazy, czy też platformy schodowe.

 

ciekawostki

Jak zrobić windę z krzesełka schodowego?

Krzesełko schodowe powstało z myślą o likwidowaniu barier architektonicznych, z którymi mierzą się osoby niepełnosprawne i w podeszłym wieku. ...

zobacz więcej
Krzesełka schodowe do transportu osób po schodach

Schody stanowią barierę architektoniczną, która często uniemożliwia osobom niepełnosprawnym samodzielne poruszanie się po domu. ...

zobacz więcej
Odbiór techniczny windy schodowej

Zgodnie z polskim i europejskim prawem urządzenia do transportu osób, w szczególności osób niepełnosprawnych podlegają pod tzw. "pełny dozór techniczny." ...

zobacz więcej

zobacz wszystkie