Nie możesz dostać się do swojego ogrodu?
Zamontuj tam zewnętrzne krzesło schodowe.

Bardzo często, szczególnie na wiosnę każdy z nas chętnie wychodzi do ogrodu aby nacieszyć się słońcem, pięknymi zapachami oraz widokami. Co zrobić, jeżeli prowadzące do ogrodu 3 lub 4 schodki stanowią problem? Często są one śliskie lub wąskie albo strome - młode i sprawne osoby nawet nie zdają sobie sprawy jak duża może to być przeszkoda dla osób starszych lub mających problemy z chodzeniem.

Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zainstalowanie na takich schodach krzesła schodowego do użytku zewnątrznego.
Urządzenie takie w zasadzie nie różni się niczym od wersji standardowej przeznaczonej do używania wewnątrz budynku, poza tym, że jest specjalnie zabezpieczone przed działaniem czynników atmosferycznych, a szczególnie przed wilgocią.

Wersja zewnętrzna krzesełek Acorn Superglide to rozwiązanie zaprojektowane pod kątem ogrodów, tarasów, garaży czy frontów schodowych prowadzących do domu. Konstrukcja urządzeń zbudowana jest z aluminium oraz metali wyżarzanych olejowo lub ocynkowanych przed malowaniem; dzięki temu są zupełnie odporne na działanie takich czynników atmosferycznych jak: woda, temperatura czy słone powietrze. Do każdego krzesełka zewnętrznego dołączana jest wytrzymała plastikowa ochrona, która zapobiega gromadzeniu się liści czy śniegu w niepożądanych miejscach. Jeżeli nie ma specjalnego pokrowca to można go zrobić własnoręcznie z odpowiedniej jakości brezentu lub innego odpornego na wilgoć materiału.
Ze względu na dodatkowe zabezpieczenia i konieczność zastosowania bardziej odpornych materiałów, zewnętrzne windy krzesełkowe są w nieco wyższej cenie niż krzesełka wewnętrzne.

Poniżej jest filmik pokazujące działanie krzesełka schodowego zamontowanego na zewnątrz budynku

 

ciekawostki

Jak pokonać schody z wózkiem inwalidzkim - cena windy dla niepełnosprawnych

Osoby w pełni sprawne nawet nie zdają sobie sprawy z tego jak wiele schodów pokonują codziennie. Kilka stopni w pracy lub szkole, dwa stopnie schodów do sklepu spożywczego lub nawet ze ...

zobacz więcej
Zewnętrzne windy dla niepełnosprawnych

Jeżeli jesteś osobą mającą trudności z samodzielnym poruszaniem się lub znasz taką osobę i chcesz jej pomóc to zapewne już nieraz rozważałeś temat zniwelowania istniejącej barier ...

zobacz więcej
Krzesło dźwigowe Acorn Superglide 130

Windy przyschodowe są to urządzenia wykorzystywane do przemieszczania osób niepełnosprawnych i starszych wzdłuż schodów. Dosyć często korzystają z tych urządzeń (krzesełek dźwigowy ...

zobacz więcej

zobacz wszystkie