Nie możesz dostać się do swojego ogrodu?
Zamontuj tam zewnętrzne krzesło schodowe.

Bardzo często, szczególnie na wiosnę każdy z nas chętnie wychodzi do ogrodu aby nacieszyć się słońcem, pięknymi zapachami oraz widokami. Co zrobić, jeżeli prowadzące do ogrodu 3 lub 4 schodki stanowią problem? Często są one śliskie lub wąskie albo strome - młode i sprawne osoby nawet nie zdają sobie sprawy jak duża może to być przeszkoda dla osób starszych lub mających problemy z chodzeniem.

Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zainstalowanie na takich schodach krzesła schodowego do użytku zewnątrznego.
Urządzenie takie w zasadzie nie różni się niczym od wersji standardowej przeznaczonej do używania wewnątrz budynku, poza tym, że jest specjalnie zabezpieczone przed działaniem czynników atmosferycznych, a szczególnie przed wilgocią.

Wersja zewnętrzna krzesełek Acorn Superglide to rozwiązanie zaprojektowane pod kątem ogrodów, tarasów, garaży czy frontów schodowych prowadzących do domu. Konstrukcja urządzeń zbudowana jest z aluminium oraz metali wyżarzanych olejowo lub ocynkowanych przed malowaniem; dzięki temu są zupełnie odporne na działanie takich czynników atmosferycznych jak: woda, temperatura czy słone powietrze. Do każdego krzesełka zewnętrznego dołączana jest wytrzymała plastikowa ochrona, która zapobiega gromadzeniu się liści czy śniegu w niepożądanych miejscach. Jeżeli nie ma specjalnego pokrowca to można go zrobić własnoręcznie z odpowiedniej jakości brezentu lub innego odpornego na wilgoć materiału.
Ze względu na dodatkowe zabezpieczenia i konieczność zastosowania bardziej odpornych materiałów, zewnętrzne windy krzesełkowe są w nieco wyższej cenie niż krzesełka wewnętrzne.

Poniżej jest filmik pokazujące działanie krzesełka schodowego zamontowanego na zewnątrz budynku

 

ciekawostki

Jak zrobić windę z krzesełka schodowego?

Krzesełko schodowe powstało z myślą o likwidowaniu barier architektonicznych, z którymi mierzą się osoby niepełnosprawne i w podeszłym wieku. ...

zobacz więcej
Krzesełka schodowe do transportu osób po schodach

Schody stanowią barierę architektoniczną, która często uniemożliwia osobom niepełnosprawnym samodzielne poruszanie się po domu. ...

zobacz więcej
Odbiór techniczny windy schodowej

Zgodnie z polskim i europejskim prawem urządzenia do transportu osób, w szczególności osób niepełnosprawnych podlegają pod tzw. "pełny dozór techniczny." ...

zobacz więcej

zobacz wszystkie