Utworzono: 2016-03-09

Krzesełka schodowe Acorn na torze prostym do stosowania na zewnątrz

Krzesełka schodowe mogą być używane zarówno w środku jak i na zewnątrz budynków. Ten rodzaj windy schodowej idealnie nadaje się do montażu na schodach prowadzących z domu do ogródka lub na taras. Krzesełka schodowe w wersji zewnętrznej mają specjalną, uszczelnioną konstrukcję oraz siedzisko, a dodatkowo są wyposażone w pokrowiec, który je chroni przed warunkami atmosferycznymi.

Krzesełko schodowe zewnętrzne - Warszawa, Wilanów Osoby starsze i niepełnosprawne są niestety z reguły skazane na samotność - nie mogą się wydostać z domu lub mieszkania, nie mogą korzystać z ciepłej, słonecznej pogody - schody są barierą, której nie da się łatwo pokonać.
Na całe szczęście istnieje łatwy i szybki sposób na zniwelowanie takiej bariery i pomoc takim osobom - sposobem tym jest montaż na schodach fotelika schodowego, który ułatwi transport osoby starszej lub niepełnosprawnej.

Krzesełka schodowe przystosowane do montażu na zewnątrz budynku mają identyczne parametry techniczne jak ich odpowiedniki wewnętrzne - udźwig, rodzaj napędu, zasilanie, sterowanie - wszystko jest identyczne. Jedyne różnice w budowie zewnętrznych krzesełek przyschodowych, to bardziej szczelna konstrukcja, która zapobiega zamoczeniu elektroniki znajdującej się w środku urządzenia oraz specjalne siedzisko, które nie nasiąka wodą.
Dodatkowo w zestawie znajduje się pokrowiec, którym należy osłaniać urządzenie w czasie kiedy jest ono nieużywane - pokrowiec ten zakłada się na krzesełko schodowe od góry - jest ona na tyle duży, że przykrywa zarówno siedzisko, jak i wagonik krzesełka schodowego.

Krzesełko schodowe krzywoliniowe Ponieważ zestaw krzesełka schodowego składa się również z szyny (toru jezdnego) możemy w tym momencie zapytać - no dobrze, krzesełko schodowe zabezpieczyliśmy pokrowcem, ale co z szyną?
Otóż szyna jest wykonana ze specjalnie obrobionego aluminium - nie koroduje ono i może być przechowywane na zewnątrz budynków. Na tej szynie (profilu aluminiowym) jest przykręcona stalowa listwa zębata - jednak ta powinna być zabezpieczona smarem podczas serwisu - zaleca się smarować listwę zębatą dwa razy w ciągu roku - dotyczy to krzesełek schodowych zewnętrznych.

Oczywiście warto zapytać o cenę zewnętrznego krzesełka schodowego. Koszty zakupu i montażu krzesełka do użytkowania na zewnątrz są nieco wyższe niż przy standardowym foteliku schodowym. Jednak warto szukać okazji i korzystać z promocji - obecnie (marzec 2014) polecam promocję firmy Windy Schodowe, która dostawę i montaż wykonuje gratis - płacimy więc tylko za samo krzesełko schodowe, tor jezdny i pokrowiec - a tutaj cena nie powinna być wyższa niż 5000 zł - proszę sprawdzić na stronie www.windy-schodowe.pl.

Zapraszamy do obejrzenia filmu przedstawiające krzesełko schodowe zamontowane na zewnątrz budynku

 

ciekawostki

Jak zrobić windę z krzesełka schodowego?

Krzesełko schodowe powstało z myślą o likwidowaniu barier architektonicznych, z którymi mierzą się osoby niepełnosprawne i w podeszłym wieku. ...

zobacz więcej
Krzesełka schodowe do transportu osób po schodach

Schody stanowią barierę architektoniczną, która często uniemożliwia osobom niepełnosprawnym samodzielne poruszanie się po domu. ...

zobacz więcej
Odbiór techniczny windy schodowej

Zgodnie z polskim i europejskim prawem urządzenia do transportu osób, w szczególności osób niepełnosprawnych podlegają pod tzw. "pełny dozór techniczny." ...

zobacz więcej

zobacz wszystkie