Artykuły dotyczące likwidacji barier architektonicznych

Jak zrobić windę z krzesełka schodowego? - Krzesełko schodowe powstało z myślą o likwidowaniu barier architektonicznych, z którymi mierzą się osoby niepełnosprawne i w podeszłym wieku.
Krzesełka schodowe do transportu osób po schodach - Schody stanowią barierę architektoniczną, która często uniemożliwia osobom niepełnosprawnym samodzielne poruszanie się po domu.
Odbiór techniczny windy schodowej - Zgodnie z polskim i europejskim prawem urządzenia do transportu osób, w szczególności osób niepełnosprawnych podlegają pod tzw. "pełny dozór techniczny."
Jak pokonać schody z wózkiem inwalidzkim - cena windy dla niepełnosprawnych - Osoby w pełni sprawne nawet nie zdają sobie sprawy z tego jak wiele schodów pokonują codziennie. Kilka stopni w pracy lub szkole, dwa stopnie schodów do sklepu spożywczego lub nawet zejście z drugiego bądź trzeciego piętra nie stanowi dla takich osób żadnej trudności.
Zewnętrzne windy dla niepełnosprawnych - Jeżeli jesteś osobą mającą trudności z samodzielnym poruszaniem się lub znasz taką osobę i chcesz jej pomóc to zapewne już nieraz rozważałeś temat zniwelowania istniejącej bariery architektonicznej w Twoim domu i/lub firmie.
Krzesło dźwigowe Acorn Superglide 130 - Windy przyschodowe są to urządzenia wykorzystywane do przemieszczania osób niepełnosprawnych i starszych wzdłuż schodów. Dosyć często korzystają z tych urządzeń (krzesełek dźwigowych) także osoby bardzo młode mające problem z poruszaniem się na schodach.
Winda krzesełkowa Acorn dla niepełnosprawnych - Winda krzesełkowa daje przede wszystkim wolność. Pozwala ona na bycie niezależnym. Możesz w dowolnym momencie zjechać z piętra na dół w swoim domu, aby wyjść na podwórko bądź taras. W każdej chwili możesz bezpiecznie dostać się na górę do swojej sypialni bądź łazienki.
Krzesełko schodowe dla niepełnosprawnych - Krzesełko schodowe dosyć często kojarzy się z osobą starszą mającą trudności z poruszaniem się. Oczywiście jest to skojarzenie jak najbardziej trafne - nie da się ukryć, że ten rodzaj windy schodowej został stworzony z myślą o takich właśnie osobach.
Krzesełka schodowe Otolift - montaż, serwis, naprawa - W kilku ostatnich artykułach jakie pokazaliśmy na tej stronie opisywaliśmy krzesełka schodowe Otolift. Firma Otolift jest holenderską firmą produkującą od wielu lat krzesełka schodowe zarówno proste jak i krzywoliniowe.
Krzesełko schodowe na torze krzywoliniowym - czy musi być drogie? - Bardzo by się nam przydała taka winda schodowa - coraz więcej starszych osób mieszka na naszej klatce schodowej i coraz ciężej jest pokonać te 3 wysokie piętra.
Krzesełko schodowe Otolift Parallel dla osób starszych i niepełnosprawnych - Czasem ciężko podjąć właściwą decyzję co do wyboru odpowiedniego dla nas lub dla naszych bliskich urządzenia, którego zadaniem będzie zniwelowanie bariery architektonicznej w naszym otoczeniu.
Jak poprawnie zmierzyć schody pod montaż krzesełka schodowego Acorn na szynie prostej - Jeżeli zamawianą windą schodową jest krzesełko schodowe na szynie prostej, to jak najbardziej możliwa jest dostawa i montaż w następnym dniu. Szczególnie, jeżeli osoba zamawiająca trochę pomoże w tym całym procesie.
Ceny krzesełek schodowych nowych i używanych - Z tego właśnie powodu warto wziąć pod uwagę zakup używanych krzesełek schodowych, których cena jest bardzo niska i przystępna. Jeżeli weźmiemy pod uwagę jeszcze to, że na zakupioną używaną windę schodową otrzymujemy pisemną gwarancję, to oferta ta jest z pewnością godna polecenia.
Plaformy schodowe w budynkach wielomieszkaniowych - praktyczny przewodnik - Bardzo wiele osób niepełnosprawnych, mających problemy z samodzielnym poruszaniem się, mieszka w blokach i kamienicach. Do drzwi mieszkań prowadzą schody, przez co każde wyjście z domu to prawdziwe utrapienie.
Schodołazy - rodzaje, ceny, zastosowania - Schodołazy to urządzenia pozwalające pokonać barierę architektoniczną w postaci schodów. Jest wiele innych urządzeń, które oferują podobną funkcjonalność, jednak zasadniczą różnicą pomiędzy schodołazem, a np. krzesełkiem schodowym lub platformą jest to, że schodołaz nie jest na stałe instalowany na schodach.
Serwisowanie windy dla osób niepełnosprawnych - Pod pojęciem "winda dla osób niepełnosprawnych" kryją się obecnie różne urządzenia służące do transportu osób mających trudności z poruszaniem się.
Winda dla niepełnosprawnych - pliki DWG, projekty - W każdym przypadku może być przydatny projekt (rysunek techniczny) windy lub platformy schodowej - na jego podstawie możemy stwierdzić, czy dane urządzenie spełni nasze wymagania oraz czy zmieści się na naszej klatce schodowej.
Krzesełka dźwigowe z montażem i gwarancją - niskie ceny. - Ile kosztuje taka winda schodowa? To z pewnością bardzo dobre rozwiązanie dla osób starszych jednak wydaje mi się, że cena jest bardzo duża.
Krzesełko schodowe czy schodołaz - co wybrać? - Co lepiej kupić - krzesełko schodowe czy schodołaz? Co będzie dla mnie lepsze? Które z tych urządzeń lepiej sprawdzi się w moim domu? Które z nich będzie tańsze?
Używane schodołazy Warszawa - Schodołazy kroczące lub gąsienicowe, szczególnie w wersji używanej mogą stanowić alternatywę dla innych urządzeń służących do transportu osób starszych lub niepełnosprawnych. Firma Windy Schodowe z Warszawy oferuje możliwość wypożyczenia lub zakupu używanego schodołaza na bardzo atrakcyjnych warunkach cenowych.
Krzesełka schodowe krzywoliniowe - kolory, opcje - Krzesełka schodowe krzywoliniowe są niesamowicie uniwersalne, jeżeli chodzi o możliwości zastosowania w różnych miejscach, a model Otolift TWO jest jednym z najlepszych i przy okazji najtanszych w tej kategorii.
Krzesełka schodowe Warszawa - Krzesełka schodowe świetnie sprawdzają się w roli małych wind domowych. Osoby starsze i niepełnosprawne mające trudności z poruszaniem się po schodach mogą znacznie podnieść komfort swojego życia nabywając takie krzesło schodowe.
Winda na schody dla niepełnosprawnych - cena - Osoby niepełnosprawne borykają się z wieloma trudnościami, do których na czele należy zaliczyć trudności finansowe związane z dostosowywaniem miejsc, gdzie mieszkają oraz likwidacją barier architektonicznych w tychże miejscach.
Windy dla niepełnosprawnych - filmy - W obecnych czasach, dzięki rozwojowi technik informatycznych możemy dowiedzieć się więcej i w krótszym czasie. Prawie wszystko możemy obejrzeć na komputerze, bez konieczności ruszania się z domu.
Pomiar schodów pod montaż krzesełka schodowego - Krzesełka schodowe ułatwiają życie osobom starszym i niepełnosprawnym. Każdy, kto ma trudności z poruszaniem się powinien rozważyć zakup windy schodowej, szczególnie wówczas kiedy układ domu jest taki, że wymaga on ciągłego przemieszczania się pomiędzy kondygnacjami.
Idealna platforma schodowa do bloku - Przystosowanie klatek schodowych w blokach dla osób niepełnosprawnych to ciężki temat, szczególnie w naszym kraju, gdzie takich bloków jest dosyć dużo. W tamtych czasach nie myślało się zbytnio o niwelowaniu barier architektonicznych. Nawet w blokach posiadających windę mamy często tzw. wysoki parter, na który należy wejść po kilku stopniach.
Praktyczny prezent dla babci i dziadka - winda schodowa - W dniu święta naszych kochanych seniorów warto pomyśleć jak ułatwić im życie. Jak sprawić, aby poruszanie się po schodach stało się proste i przyjemne.
PFRON dofinansowanie do likwidacji barier architektonicznych - Dofinansowanie do zakupu sprzętu pozwalającego zniwelować barierę architektoniczną to ciągle poniekąd temat tabu. W niniejszym artylule postaramy się nieco przybliżyć zagadnienia związane z likwidacją barier i dofinansowaniem PFRON w roku 2015.
Naprawa krzesełek schodowych - Zakup i instalacja krzesełka schodowego to dopiero początek przygody z tym rodzajem windy schodowej. Powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że to urządzenie, tak jak wiele innych wymaga regularnej konserwacji i serwisowania.
Krzesełka schodowe - zasilanie - Krzesełka schodowe są zasilane akumulatorowo - jest to standard w tego rodzaju urządzeniach, a oznacza to, iż podczas pracy urządzenia silnik pobiera energię elektryczną z akumulatorów, które znajdują się w urządzeniu.
Bariery architektoniczne - osoby starsze i niepełnosprawne - Na polskim rynku są rozwiązania, dzięki którym osoby z ograniczeniami sprawności ruchowej mogą z łatwością pokonywać schody.
Krzesełka schodowe - używane jak nowe - Kupując używane krzesełko schodowe zawsze należy się upewnić, że jest ono sprawne i bezpieczne oraz posiada gwarancję.
Dofinansowanie na likwidację barier architektonicznych - O dofinansowanie można starać się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej (MOPS) lub Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie (PCPR)
Krzesełka dźwigowe dla osób starszych i niepełnosprawnych - Krzesełka dźwigowe na szynie prostej - w szczególności model Acorn Superglide pozwalają na ułatwienie dostępu osobom starszym lub niepełnosprawnym do tych kondygnacji domu, do których prowadzą schody.
Niwelowanie barier architektonicznych na potrzeby dzieci niepełnosprawnych - Projekty zrealizowane przez firmę Windy Schodowe niejednokrotnie pokazały, że urządzenia dźwigowe typu platforma lub krzesełko schodowe mogą znacznie poprawić jakość życia niepełnosprawnych dzieci oraz ich opiekunów
Dostosowanie przychodni i punktów medycznych dla osób niepełnosprawnych - Od jakiegoś czasu, każdy nowo oddawany budynek użyteczności publicznej powinien być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Również starsze budynki powinny jak najszybciej zostać przystosowane do takich warunków.
Tanie windy schodowe - jak szybko i skutecznie niwelować bariery architektoniczne - Często na zewnątrz budynków mamy schody prowadzące do wejścia lub na taras. Ze względu na to, iż schody te są zazwyczaj proste można szybko i tanio zlikwidować barierę architektoniczną za pomocą używanego krzesełka schodowego na szynie prostej.
Dostosowanie klatki schodowej w bloku dla osoby niepełnosprawnej - W naszym kraju w blokach żyje mnóstwo osób, wiele z nich to osoby starsze i niepełnosprawne mające trudności w poruszaniem się. Niby każdy nowy budynek wielorodzinny posiada windę, ale jest przecież cała masa starych bloków, gdzie nawet jeżeli winda istnieje, to i tak czają się na takie osoby bariery architektoniczne w postaci kilku schodków, wysokich parterów i innych utrudnień.
Pliki CAD - platformy i krzesełka schodowe dla niepełnosprawnych - Temat likwidacji barier architektonicznych coraz częściej wkracza w nasze życie. Każdy nowy budynek nie posiada już tych utrudnień, a również często likwiduje się je w budynkach już istniejących. Jednak zanim na schodach w takim budynku pojawi się platforma schodowa, najpierw ktoś ją musi tam zaprojektować. To wlaśnie dla architektów i projektantów udostępnia się strony, gdzie można bezpłatnie pobrać pliki CAD z projektami urządzeń do niwelowania barier architektonicznych.
Krzesełka schodowe Acorn na torze prostym do stosowania na zewnątrz - Krzesełka schodowe mogą być używane zarówno w środku jak i na zewnątrz budynków. Ten rodzaj windy schodowej idealnie nadaje się do montażu na schodach prowadzących z domu do ogródka lub na taras. Krzesełka schodowe w wersji zewnętrznej mają specjalną, uszczelnioną konstrukcję.
Tanie platformy schodowe dla osób niepełnosprawnych - Platforma schodowa, zwana również platformą ukośną lub platformą przyschodową jest urządzeniem, które jest zazwyczaj instalowane w ciągu biegu schodowego (nad schodami) i pozwala na przewiezienie osoby znajdującej się na wózku inwalidzkim.
Wypożyczenie schodołaza używanego - Opieka nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi często może powodować spore wydatki finansowe. Zakup leków, wizyty u lekarza czy rehabilitacja przyczyniają się do tworzenia pustki w naszych portfelach.
Cena krzesełka schodowego - Powszechnie uważa się, że luksus kosztuje - a w Polsce krzesełka schodowe są ciągle uważane za luksus. Niestety po części jest to prawdą - bardzo wiele osób potrzebuje krzesełka schodowego, ale jego cena powoduje, że niektórych nie stać na to urządzenie służące do niwelowania barier architektonicznych.
Schodołazy zamiast krzesełek schodowych - Schodołazy są to urządzenia służące do transportu osób starszych i niepełnosprawnych. W niektórych sytuacjach schodołaz jest lepszym rozwiązaniem niż krzesełko schodowe lub platforma schodowa.
Krzesełka schodowe Otolift dla osób niepełnosprawnych - Krzesełka schodowe są z reguły postrzegane jako produkt dedykowany dla osób starszych mających trudności z poruszaniem się. Są to urządzenia pozwalające seniorom na sprawne i bezpieczne pokonywanie kondygnacji w swoim domu.
Jakie krzesełko schodowe wybrać - Acorn czy Otolift? - Właściwy wybór krzesełka schodowego jest ważną sprawą - nie tylko ze względu na cenę urządzenia, ale przede wszystkim ze względu na komfort użytkowania oraz warunki techniczne panujące na schodach.
Krzesła schodowe na zewnątrz budynku - Krzesła schodowe do transportu osób starszych i niepełnosprawnych mogą być także stosowane na zewnątrz budynków. Posiadają one specjalnie powlekaną szynę, siedzisko z wodoodporną tapicerką oraz uszczelnioną obudowę.
Dofinansowanie do zakupu krzesełek schodowych - Dofinansowanie ze środków PFRON na zakup urządzeń do likwidacji barier pozwala osobom starszym i niepełnosprawnym za podniesienie komfortu swojego życia. Dzięki środkom finansowym uzyskanym z dofinansowania można zakupić nowe lub używane krzesełko schodowe, schodołaz lub platformę schodową.
Używane krzesełko schodowe Acorn - Krzesełka schodowe są coraz bardziej popularne w Polsce. Pomimo, że świadomość osób starszych i niepełnosprawnych odnośnie tego rodzaju urządzeń jest coraz większa, to jednak barierą nadal jest cena krzesełka schodowego. W artykule tym zwracamy uwagę czytelnika na używane krzesełka schodowe, wśród których największą grupę stanowią krzesła przyschodowe angielskiej firmy Acorn.
Dofinansowanie do zakupu sprzętu likwidującego bariery architektoniczne - Bariery architektoniczne to wszelkie utrudnienia występujące w budynku i w jego najbliższej okolicy, które ze względu na rozwiązania techniczne, konstrukcyjne lub warunki użytkowania uniemożliwiają lub utrudniają swobodę ruchu osobom niepełnosprawnym.
Niepełnosprawność chorobą cywilizacyjną - Jedną z charakterystycznych cech współczesnej cywilizacji i jej rosnącego poziomu jest zwiększanie się liczby osób, które nie są w stanie samodzielnie rozwiązywać swoich problemów na skutek wrodzonych wad organicznych, urazów czy przebytych chorób.
Bariery architektoniczne i ich likwidowanie - Niepełnosprawni na co dzień spotykają się z licznymi barierami architektonicznymi. Są to wszelkie utrudnienia występujące w budynku i jego najbliższej okolicy, które ze względu na rozwiązania konstrukcyjne lub warunki użytkowania uniemożliwiają lub znacznie utrudniają swobodę ruchu osobom niepełnosprawnym.