Utworzono: 2016-03-09

Ceny krzesełek schodowych nowych i używanych

Cena jest z reguły kwestią podstawową. Osoba szukając jakiegoś produktu zawsze, bądź zazwyczaj bierze pod uwagę cenę. Niskie ceny jest to coś, co zachęca do zastanowienia się nad danym towarem.
Podobnie jest z urządzeniami do transportu osób starszych i niepełnosprawnych. Szczególnie, że ceny tych urządzeń potrafią być na prawdę bardzo, bardzo wysokie.
Z tego właśnie powodu warto wziąć pod uwagę zakup używanych krzesełek schodowych, których cena jest bardzo niska i przystępna. Jeżeli weźmiemy pod uwagę jeszcze to, że na zakupioną używaną windę schodową otrzymujemy pisemną gwarancję, to oferta ta jest z pewnością godna polecenia.

Ceny używanych krzesełek schodowych Acorn

Ceny krzesełek schodowych nowych i używanych Krzesełka schodowe są to urządzenia, które pozwalają na transport osoby po schodach. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które mają trudności z poruszaniem się po schodach.
Krzesełko schodowe porusza się po szynie jezdnej zamontowanej z reguły do stopni schodów. Posiada ono zasilany akumulatorowo napęd oraz wygodne siedzisko z pasem bezpieczeństwa. Obsługa tego urządzenia jest niebywale prosta, a ilość potrzebnego miejsca na schodach bardzo mała. Z tych właśnie powodów krzesełko schodowe jest tym rodzajem windy schodowej, które jest bardzo często instalowane w domach lub blokach, gdzie klatki schodowe nie są szerokie.
Ponieważ koszt nowego krzesełka schodowego prostoliniowego może wynosić dużo powyżej 10 tys zł, bardzo często słyszymy pytanie o używane krzesełka schodowe. Na naszym rynku są dostępne takie urządzenia. Bez trudu można znaleźć w internecie używane krzesełka schodowe dla osób starszych model Acorn Superglide. Angielska firma Acorn, która jest producentem tychże urządzeń, jako jedyna firma w Europie wprowadza na rynek używane krzesełka dźwigowe. Są to windy bardzo starannie sprawdzone przez inżynierów producenta i zawsze dostarczane z nowym siedziskiem w komplecie.
Cena używanego krzesełka schodowego Acorn wynosi około 5000 do 6500 zł. Dokładny koszt zależy od kilku czynników, jak chociażby długość toru jezdnego lub ilość jednocześnie sprzedawanych sztuk. Ten rodzaj windy schodowej charakteryzuje się bardzo dużą ergonomią oraz wygodą. Posiadają one udźwig do 127 kg. Na używane krzesełka schodowe jest roczna gwarancja, która za dopłatą może być przedłużona do dwóch lat.
Jeżeli do tego weźmiemy pod uwagę jeszcze to, że ten model krzesełka został wyprodukowany po roku 2010 to okazuje się, że za bardzo przystępną cenę mamy świetne jakościowo i bardzo funkcjonalne urządzenie, które z łatwością zniweluje bariery architektoniczne w naszym domu lub w firmie.

Ważne jest, aby pamiętać, że krzesełka używane są dostępne tylko na prostym torze jezdnym. To oznacza, że można je instalować na prostych odcinkach schodów. Tor jezdny można skrócić lub nawet wydłużyć, ale krzesełko używane Acorn, model Superglide 120 lub 130 może poruszać się wyłącznie po torze jezdnym o stałym kącie nachylenia.
W takim razie, co w przypadku kiedy mamy schody zbudowane z kilku części schodów - np. schody dwu- bądź trzy-biegowe albo wręcz kręcone? Wówczas można rozważyć zakup dwóch lub trzech krzesełek używanych albo jednego krzesełka schodowego na szynie krzywoliniowej - np. model Otolift Sapphire.

Krzesełka schodowe na szynie krzywoliniowej mają wręcz identyczne parametry jak krzesełka na torze prostym. Podobna jest również zasada ich działania oraz sposób instalacji a także użytkowania.
To co odróżnia krzesełka krzywoliniowe od prostych, to większa uniwersalność. Ten rodzaj windy schodowej może być instalowany na schodach bardzo skomplikowanych, stromych czy zabiegowych. Tor jezdny krzesełka krzywoliniowego i niektóre funkcje mechanizmu jezdnego są projektowane pod te konkretne schody na których potem urządzenie będzie instalowane.
W takim razie, skoro te krzesełka schodowe krzywoliniowe są takie świetne, dlaczego od razu nie wybrać tego rodzaju urządzenia zamiast krzesełka używanego na szynie prostej? Odpowiedź na to pytanie jest jakże banalna - z powodu ceny. Koszt zakupu krzesełka schodowego na szynie krzywoliniowewj to minium 25 tysięcy zł. Często ta cena jest nawet nieco większa - zależy ona od długości całkowitej oraz ilości i rodzaju zakrętów, a także wielu innych opcji.
Istotne jest również to, że czas oczekiwania na montaż takiej windy schodowej krzywoliniowej to około 5-7 tygodni, gdzie krzesełko schodowe używane na szynie prostej możemy dostać praktycznie od ręki.
W sytuacji kiedy ktoś jest zmuszony zakupić krzesełko schodowe krzywoliniowe dla siebie, to zawsze polecamy staranie się o dofinansowanie ze środków PFRON na likwidację bariery architektonicznej - można otrzymać nawet do 95%.

Mamy nadzieję, że ten krótki artykuł uświadomił Państwu kilka kwestii jakie należy wziąć podczas wyboru urządzenia, które ma posłużyć do zniwelowania barier w Państwa otoczeniu. Oczywiście przytoczone zakresy cenowe opisanych urządzeń mogą się różnić w zależności od dostawcy i modelu krzesełka schodowego.

Na filmie poniżej pokazujemy właśnie krzesełko schodowe na szynie krzywoliniowej.

 

ciekawostki

Jak zrobić windę z krzesełka schodowego?

Krzesełko schodowe powstało z myślą o likwidowaniu barier architektonicznych, z którymi mierzą się osoby niepełnosprawne i w podeszłym wieku. ...

zobacz więcej
Krzesełka schodowe do transportu osób po schodach

Schody stanowią barierę architektoniczną, która często uniemożliwia osobom niepełnosprawnym samodzielne poruszanie się po domu. ...

zobacz więcej
Odbiór techniczny windy schodowej

Zgodnie z polskim i europejskim prawem urządzenia do transportu osób, w szczególności osób niepełnosprawnych podlegają pod tzw. "pełny dozór techniczny." ...

zobacz więcej

zobacz wszystkie